58 Het duurde niet lang of er ontstond een zwarte markt, omdat haast niets meer te krijgen was en we op rantsoen werden gezet; een rant soen-systeem werd ingevoerd. Duitsland had al geruime tijd in Nederland gespioneerd voor ons land werd bezet. Een aantal jaren kwam er een man, een Duitse col porteur langs bij boeren, handelaren en smeden om aan deur iets te verkopen. Nadat wij bezet waren was precies bekend wa.1 er bij die mensen in huis stond en wat er aan gebouwen was. Die gebouwen zouden ze er gens voor nodig kunnen hebben. Genoemde Duitser zat zo nu en dan te tekenen in het land. Nadat we bezet waren herkenden sommige men sen hem. Nan Mulder 650 Royal RDN Portage la Prairie Man Canada RIN IV g. DIEP TRAGISCH. Men meldt ons Hedennacht werden door den Heer S. M. te De Hoelm schoten gehoord uit de richting van de woning van zijn Zwager S. D. Hij spoedde zich daarheen en vond tot zijn ontsteltenis 4 ontzielde lichamen, dat van zijn zwager, zijn zuster, en de twee kinderen, een meisje en een jongetje, resp. 15 en 11 jaar, die nog te bed lagen. Allen waren door revolverschoten gedood, en het bleek uit een—nagelaten brief,- dat zwaarmoedigheid door het noodlot der tijden de oorzaak van dit drama was. De heer D. deelde daarin mede, dat zij rustig en kalm de dood 'ingingen, en van fa milie en vrienden afscheid namen en men om hun niet moest treuren. Er lagen twee revolvers, uit de eene was een, en uit de andere drie geschoten gelost. ^Heel de bevolking is diep bewogen door dit tragisch gebeuren, dat, eeh einde maakte aan 'seen gezin, dat algeméén gezien was. Op den 15en Mei 1940 zijn 1 door een mogelijk geestelijke 8 afwijking, nog in t' volle leven zoo plotseling van ons weg- gegaan, onze beste Broer 1 Simon Dekker en door ons zoo hooggeachte I Zuster 1 Ma Metselaar en hun twee lieve Kinderen Anna en Simon. Wij kunnen ons nog niet in denken dat zulks mogelijk heeft kunnen zijn het heeft I ons diep getroffen. I FAM. DEKKER. I Wieringen, 15 Mei 1940. YIJFTIG_JAAR=GELEDEN In Den Oever, bij het begin van de Afsluitdijk stond vroeger een rijtje huizen; een blok van acht en een blok van twee huizen. Dat was de Sluisweg. Ik was een jongen van dertien jaar en woonde daar met vader, moe der en vijf broers en zussen.

Op de Hòògte - Wieringen | 1990 | | pagina 18