51 Ook waren er in die eerste dagen van mei bussen gekomen van het Rode Kruis, met verplegend personeel erbij. Inwoners maakten schuilkelders onder de grond, zodat er tijdens een beschieting een beschut plaatsje was. Uit Den Oever vlucht ten mensen naar familie of kennissen die verder van het oorlogs geweld woonden. De eerste gewonden kwamen vanaf de Afsluitsijk. Het aanzicht van gewonden op stro gelegen, met open vrachtwagens vervoerd vonden wij heel erg. Het waren soldaten die een mitrailleurspost in Breezanddijk bemanden. Door overvliegende vliegtuigen werden zij beschoten. Vanuit Oosterland werden de gewonden naar het zieken huis in Alkmaar vervoerd. In Alkmaar aangekomen werd één soldaat vermist. Die bleek onderweg in een bocht verloren. Hij was in de berm op het gras terechtgekomen, gelukkig maar. Bij een bombardement op de forten bij Den Oever vallen er drie zware bommen aan de Gesterweg. De bewoners van de woonketen vlak bij maakten holder-de-bolder dat ze wegkwamen. Vanuit het M.U.Z.-park werd op een zondagmiddag op zee de aanval op een Duitse stelling aan de Friese kust door een Engels oorlogs schip waargenomen. De Duitsers begrepen niet wie de aanval met zulk zwaar geschut uitvoerde. De forten op de dijk waren niet uit gerust met zulke zware kanonnen. Het waren spannende dagen. Op een keer ging ik naar Den Oever waar zeer veel soldaten bij de gebouwen verbleven die uit Friesland wa ren teruggetrokken. Toen vloog er een Duitse jager over die wilde proberen de soldaten te beschieten. Vanaf de forten aan het begin van de Afsluitdijk werd terug geschoten, zodat het vliegtuig wel dra vertrok. Van over de dijk kwamen er ook in Oosterland soldaten, zodat het een wanordelijke boel was af en toe. Een aanval op het naar het Robbenooordbos verplaatste afweergeschut liet een geweldig groot gat na waar zelfs het water in stond.

Op de Hòògte - Wieringen | 1990 | | pagina 11