86 - OUDALKMAAR van een overloop. Is de stahoogte bij aankomst van de trap niet voldoende? Misschien kan daar een dakraam volstaan. Wellicht geeft dit plan aanleiding tot een volgende stap om het zuidelijk deel van de Achterdam tot woonstraat op te waarderen. Het plein aan de achterkant van de Kapelkerk, aan de zijde van het Verdronkenoord wordt misschien bebouwd. Het plan betreft het uitbreiden van de Kapelkerk vanwege het toene mende aantal kerkgangers en de behoefte aan extra ruimte bij de kerk voor vergaderingen en kinderopvang tijdens de diensten. Er is in overleg met de vakgroepen Ruimtelijke Vormgeving en Erfgoed onderzoek gedaan naar de mogelijkheden om het in de bestaande volumes op te lossen, bijvoorbeeld in de (tevens rijksmonumentale) pastorie. De uitkomst daarvan is het plaatsen van een nieuw volume op het pleintje aan het Verdronkenoord. Dit pleintje is openbaar gebied, met twee ingangen naar de kerk, naar naastgelegen panden (fietsenstalling en café). De nieuwe aanbouw bestaat uit een volume van twee bouwlagen met plat dak, waarbij de wanden worden opgetrokken uit het nog overgebleven deel van de glas-in-loodramen uit de voormali ge Don Boscokerk boven een gemetselde plint. De maat van dit glas in lood bepaalt mede het volume van de aanbouw die met een tussenlid tussen de steun beren van de noordoostgevel wordt aangebouwd. De beide hoeken van de aanbouw liggen terug ten opzichte van de voorge vel. De stegen die aan weerszijden van de aanbouw ontstaan leiden naar de kerk. Een replica van het oorspronkelijke hekwerk sluit de stegen af. De glas-in-loodramen en de textuur van de kerk blijven in het zicht. Onze commissie Pread vies ziet het plaatsen van een ontmoetingsruimte op die plek als een verbetering. Een hoog ge bouw belemmert het zicht op de gotische ramen. Wij pleiten er dan ook voor de uitbreiding alleen op de grond te realiseren. Dat de ramen van de oude Don Boscokerk gebruikt kunnen worden is alleen maar toe te juichen. Het winkelpand aan de Laat 128 van Primark, voorheen Domus, waar ooit de Dominicuskerk gestaan heeft, wordt gesloopt. Op de begane grond komen winkels, daarboven worden vier bouwlagen met appartementen gerealiseerd. De kleine toren blijft bestaan en wordt opgenomen in het nieuwe ontwerp van de nieuwbouw. Het gebouw heeft een binnenhof waar de woningen ontsloten zullen worden en waar de bewoners in een rustige, groene ambiance elkaar kunnen ontmoeten. Aan de Breedstraat zullen de entree met de daarbij behorende bergingen en fietsenstallingen voor de

Oud Alkmaar | 2022 | | pagina 30