1001-Crewnaam De kopieerbeveiliging van spelletjes werd dan gekraakt en het spel voorzien van de i: 1 I -A Een screenshot van het spel Rollerboard van Joost Honig. 68 - OUDALKMAAR Mark Alphenaar (links) en Twan Mars van het Regionaal Archief Alkmaar. Een uniek archief is dat van Joost Honig uit Sint Pancras. In de jaren ’80 was hij in de wereld van de Commodore 64 homecomputer beter bekend onder zijn hackernaam ‘Honey’. Als oprichter van de hackergroep 1001 Crew werkte hij samen met anderen van over de hele wereld aan het ‘hacken’ van spellen voor de Commodore 64. De kopieerbeveiliging van spelletjes werd dan gekraakt en het spel voorzien van de 1001-Crewnaam. Een soort digitale graffiti dus. Het archief van Honig bestaat onder meer uit bijna 200 brieven die hij kreeg van hackers van over de hele wereld die met hem wilden samenwerken of spelletjes ruilen. Deze brieven geven een mooi inkijkje in de hackercultuur van de jaren ’80. oprichting van M2H en van game-evenementen, diverse persmappen, foto’s, artikelen, video’s, documenten en een radio-interview. In 1986 kreeg de 1001 Crew wereldwijde faam nadat ze in staat waren gebleken om als eerste de bekende blauwe rand rondom het Commodore 64-computerscherm te gebruiken. Dat was daarvoor softwaretechnisch nooit mogelijk gebleken. Naast de brieven bevat het archief ook het door Honig gemaakte Commodore 64-spel Rollerboard. Dit is gratis te downloaden van de website van het RAA. Het archief dat aan het RAA is geschonken omvat verder onder meer diskette- en cassetteversies van Rollerboard, Commodore 64-diskette- en cassettebestanden en digitale foto’s en scans van artikelen. Verschillende versies van het Commodore 64-spel van Joost Honig, Rollerboard. Nu onderdeel van de gamecollectie van het Regionaal Archief en gratis te downloaden van de website van het archief. SCOPE1HEHB SPEED.. LEUELBB EDHPÜS - - -

Oud Alkmaar | 2022 | | pagina 12