H 1925 Juryrapporten kunt u lezen op onze website. restauratie en een nieuwe pui, waarbij bijna onzichtbaar een deur en trapopgang naar de bovenwo ningen is aangebracht. Door de strakke minimalistische uitvoering van de pui bleef het ruimtelijke beeld van de winkel ondanks de trap naar boven open. Ook in de categorie ‘Woningen Nieuw’ gaat de prijs naar één deel van de voormalige ‘Harmonie’, en wel de nieuwbouw die rond de zuidoosthoek van het Doelenveld is gebouwd. De gesloten gevel langs de Lombardsteeg refereert aan de vroegere muur en aan het Doelenveld zie je een nieuwe, open gevelwand met veel groen. Intern zijn de oude, houten spanten hergebruikt. In de categorie ‘Woningen histori sche gevels’ vond de jury de renovatie van het oude pand van de Harmonie Gedempte Nieuwe- sloot, hoek Lombardsteeg het meest aansprekend door de kleurstelling en detaillering. Het bijzondere vroegnegentien- de-eeuwse pand is prachtig in oude luister hersteld. Daarnaast organiseerde de Historische Vereniging Alkmaar de Publieksprijs, waarbij iedereen via de site van de HVA digitaal kon stemmen op de mooiste restaura tie, renovatie of nieuwbouw van de 19 genomineerde panden. Er waren bijna 900 geldige stemmen en ruim 30% koos voor het Westerlicht als mooiste renovatie! Dit gebouw dat in 1932 is gebouwd, is in oude luister hersteld. Het pand, prominent gelegen aan de Julianalaan in de Hout, is in opdracht van de Noordwest Ziekenhuisgroep extern gerestaureerd en intern gerenoveerd door Dok architecten, Marco A. Campo en aannemer Heijmans NV. Tweede met ruim 16% van de stemmen werd de voormalige gevangenis Schutters- wei aan de Prins Bernhardlaan in de Hout. Hier is nu hotel The Fallon gevestigd. Derde met ruim 7% van de stemmen werd Stationsweg 4 met de restauratie van een gevel in Amsterdamse-Schoolstijl. Een lidmaatschap van de HVA kost slechts 25,- per jaar. U ontvangt dan automatisch driemaal per jaar ons periodiek Oud Alkmaar. Ook lid worden? Ga naar onze website Hvalkmaar.nl De vereniging werd in 1925 opgericht. Zij heeft tot doel het beschermen en voor het nageslacht bewaren van de historische schoonheid van Alkmaar en omgeving en het aanmoedigen van de studie van de plaatselijke geschiedenis. Dit doet zij o.a. door het geven van welstandsadviezen, het organiseren van stadswandelingen, excursies en lezingen en het uitgeven van Oud Alkmaar. Jaarlijks wordt de Oud Alkmaarprijs en tweejaarlijks de Puienprijs uitgereikt. Het bestuur van de vereniging is als volgt samengesteld: Carol Korringa, voorzitter, Henk de Kruik, secretaris, Lucas Zimmerman, penningmeester, Klaas te Bos, Ruud Kersten, Rob Marijn, Bertus Bakker, Jos Stroomer en Ellen van der Hoeven, leden. Postadres van de vereniging is Nassaulaan 43, 1815 GJ Alkmaar. Ook via internet is de vereniging bereikbaar: info@hvalkmaar.nl of www.hvalkmaar.nl. Vragen over lidmaatschap: info@hvalkmaar.nl HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR

Oud Alkmaar | 2022 | | pagina 31