VLIEGEN Reeds vroeg verschenen de belangstellenden voor een vliegtocht. V- w NOTEN I 36 - OUDALKMAAR zover was had de minister van Waterstaat een luitenant uit Soesterberg naar Bergen gezonden om de beide Albatros vliegtuigen te inspecteren. Toen dit naar tevredenheid was geschied konden vanaf zaterdag 21 augustus passagiers- vluchten worden gemaakt op een terrein in de buurtschap Zanegeest. Daar vond ook een echt vliegfeest plaats op zondag 29 augustus, waarbij gevlogen werd door de Duitse vliegers Ehrler en Voss en waaraan ook de parachutist De Morescant Kessner deelnam. Reeds vroeg verschenen de belangstellenden voor een vliegtocht en als eersten gingen mevrouw Gilhuis en de heer Han de Jong, die tijdelijk in het dorp vertoefden, die dag de lucht in voor een vlucht van ruim tien minuten. Om één uur zette het Berger Harmoniekorps de muziek in en stroomden de belangstel lenden toe, die overigens vanaf de weg reeds een fraai uitzicht, en dan nog gratis, van het gebeuren hadden. Dit laatste uiteraard tot verdriet van de organisatoren en de Alkmaarsche Courant riep de bevolking dan ook op voortaan een kaartje te kopen, wilde men dat ook in komende tijden gedemonstreerd zou kunnen blijven worden. Die zondag werd in elk geval gevlogen en om twee uur ging Ehrler als eerste de lucht in om zijn kunnen te tonen. Ondertussen maakten velen van de gelegenheid gebruik een vliegtochtje te maken en een van hen, de heer Kaufmann uit Amsterdam, die reeds de donderdag tevoren had gevlogen, was dit zo goed bevallen dat hij nu zijn verloofde meenam. In totaal werden 16 passagiers- vluchten gemaakt waarbij 31 personen mee de lucht in werden genomen. Om half vijf nam Voss de parachutist mee, die geassisteerd werd door F. van der Vliet. Vanaf 1500 meter werd gesprongen waarbij De Morescant Kessner in de Oudburgerpolder neerkwam, wat wel wat ver van het vliegveld was. Nadat hij per auto was teruggebracht werd hem onder muzikale begeleiding van de harmonie door Haarsma van Oucoop een lauwerkrans omgehangen. Ook in de volgende dagen, waaronder uiteraard op Koninginne dag (31 augustus), is nog gevlogen en Van der Vliet zou toen ook nog een parachutesprong maken. Deze op zich geslaagde maar financieel dus waarschijnlijk weinig profijtelijke activiteit van de ENLR is tegelijk de laatste keer dat van de onderneming van Haarsma van Oucoop iets is vernomen. Leo Ehrler vloog later nog bij de Nociam en werd, eenmaal teruggekeerd in zijn vaderland, vlieginstructeur in Münster. BRONNEN Twentsch Dagblad Tubantia en Enschedesche Courant van 3-4-1920. Tijdschrift Het Vliegveld, officieel orgaan der Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart Persoonlijk advies van Theo Wesselink en Günter Frost 1. Twentsch Dagblad Tubantia en Enschedesche Courant van 3-4-1920 FOTO’S Collectie Verduijn en de collectie Wim Boogaard De Eerste Nederlandsche Luchtreederij pakt de zaak goed aan en organiseert, blijkens een advertentie in dit nummer, deze week iederen ihiddag van 2 tot 6 uur vluchten per vliegtuig. Deelnemers die zich voor 12 uur aanmel den worden gratis per auto naar het vlieg terrein gebracht. Bij gunstig weer wordt er deze week b ven de stad ’e middags 12 uur een hoogtevlucht gehouden. Getracht zal worden een hoogte van 6000 31. te bereiken. LICHT OP. -■

Oud Alkmaar | 2022 | | pagina 10