I VERENIGINGSNIEUWS JAARLIJKSE ALGEMENE LEDEN VERGADERING ^Stru.kelstenen, gewijd aan de-jfomdlja Prins, in het ALkmaarse straatbeeld FtOs Gery Baars 1925 26 - OUDALKMAAR OUDALKMAAR - 27 Htoï wound* 83 oud 41}a*r ou(i Rosa was toen bijna verloofd met een Engelse jongeman, Herbert Cecil Tobin, die werkloos was. Ze gaf hem de Engelse uitgave. Herbert schreef aan zijn aanstaande schoonvader dat het een fantastisch idee was, maar dat het nooit in Engeland zou slagen als het met Nederlandse journalisten zou worden opgezet. Isaak toonde de brief aan de heer Keesing. Het resultaat was, dat Herbert benoemd werd als Engels redacteur, met als Eli werkte in Engeland voor de Nederlandse regering in ballingschap. Tijdens de oorlog werd in huize Tobin de basis gelegd voor de hulp aan Alkmaar en voor de jumelage tussen beide steden. Deze stedenband bestaat nog steeds. standplaats Amsterdam, met de belofte van een Fleet Streetkantoor als het aantal abonnees een zeker aantal zou hebben bereikt. Inmiddels waren Herbert en Roos 26 oktober 1936 getrouwd. Ze waren gaan wonen op Friescheweg E27. Het benodigde aantal abonnees werd eind 1938 bereikt en in februari 1939 ging Herbert naar Londen. Roos gaf haar praktijklessen op en kwam enige maanden later naar de Engelse hoofdstad. Op 20 april 1939 werden zij ingeschreven in het register van ‘vertrokken personen Oudorp’. Roos en Herbert werden tijdens de oorlog met de firma uit Londen naar Bath geëvacueerd en bleven daar vervolgens wonen. Haar broer Eli, die na de Nederlandse capitulatie via IJmuiden met een vissersboot naar Engeland wist te ontsnappen, voegde zich daar bij hen. In de oorlog werd Roos secretaresse van de Nederlandse admiraliteit, het kleine onderdeel van de geallieerde admiraliteit, die onder de Engelse admiraliteit in Bath werkte. Het bestuur van de Historische Vereniging Alkmaar nodigt u van harte uit voor de algemene leden vergadering op dinsdag 12 april 2022. Wij rekenen erop dat we elkaar deze keer ‘in het echt’ kunnen zien en spreken, na twee keer onze ledenvergadering digitaal te hebben moeten houden. Maar een garantie dat alles volgens plan gaat hebben we in deze coronatijd niet. Kijk daarom op onze website om te zien of deze vergadering fysiek kan doorgaan of dat we toch weer digitaal moeten vergaderen. Een locatie waarin we de voorge schreven afstand kunnen houden en we toch alle leden die zich aanmelden een zitplaats kunnen bieden, hebben we gevonden: de Grote Sint Laurenskerk! En dat komt goed uit, want de ALV zal deze keer beginnen met een lezing over de totstandkoming van Het Grote Raam. Aan dit énorme project werken veel kundige, vaak ook ons bekende mensen. Het bestuur van de Historische Verenig ing Alkmaar is enthousiast over de aard, aanpak en historische kwaliteit van dit project en vindt dat de HVA De huishoudelijke agenda luidt als volgt: 1. Opening, mededelingen 2. Verslag van de algemene ledenvergadering gehouden op 13 april 2021 3. Jaarverslag activiteiten 2021 en vooruitblik 2022 4. Financiële zaken: Vaststelling financieel jaarverslag 2021 en Begroting 2022. Incl. verslag Kascommissie en benoeming nieuw lid Kascommissie. Stemmen over een donatie aan Het Grote Raam. 5. Bestuurszaken, waaronder herbenoeming bestuursleden, aanvulling huishou delijk reglement, Beleidsplan 2022-2025b. 6. Uitreiking Oud Alkmaar Prijs 7. Rondvraag en sluiting van de vergadering. Alle stukken voor de vergadering zijn te vinden op onze website, www.hvalkmaar.nl. niet mag ontbreken in het rijtje van erfgoedpartners, gemeente Alk maar en donateurs (zakelijk en particulier) die dit project onder steunen. Het nieuwe raam wordt beschouwd als een bijzondere, waardevolle toevoeging aan de huiskamer van onze stad, de Grote Sint Laurenskerk. Deze avond zullen Gerjon Rooker (voorzitter stichting Het Grote Raam) en Anne Pauptit (adviseur monumenten bij gemeente Alkmaar, zelfstandig restauratie bouwkundige en commissielid Puienprijs en Ruimte) een lezing geven over de ‘wording’ van dit project. Daarna begint de jaarvergadering. Naast de huishoudelijke agenda is er de uitreiking van de Oud Alkmaarprijs 2022. Tijdsplanning: inloop vanaf 19.00 uur, aanvang lezing over het Grote Raam, door Gerjon Rooker en Anne Pauptit: 19.30 uur, aanvang leden vergadering: 20.30 uur. Adres Grote Sint Laurenskerk aan de Koorstraat. Wij hopen en verwachten na afloop gelegenheid te bieden voor infor meel contact bij het nuttigen van een drankje. Ook dit kan beperkin gen ondervinden in verband met de corona-regels. De financiële zaken van de vereniging zijn op orde De financiële stukken over het jaar 2021 geven een goed beeld van de staat van onze financiën. De begroting 2022 geeft een voortzet ting van dat beeld. Tijdens de ledenvergadering zullen we extra aandacht besteden aan één voorgenomen bijzondere uitgave in het jaar 2022: het sponsoren van twee panelen in Het Grote Raam in de Grote Kerk. Het bestuur vindt dat de HVA thuishoort in het rijtje van organisaties en personen die dit project steunen. Via de begroting 2022 vragen wij onze leden om ROSETTE PRINS VLESSING gabortn 28-8-1179 vwtfoord in SOBIBOR 28-3-1943 NOTEN Periodieken van de Historische Vereniging Oud Alkmaar, vierde jaargang nummers 1 en 2 (1980). Artikelen van P. Boer en Eli Prins. Eli Prins, ingesproken op een geluidscassette, bewerkt door Hans Koolwijk en gepubliceerd in Oud Alkmaar nummer 3, 1985. Eli Prins, ingesproken op een geluidscassette. Is nog te beluisteren. 1908-2008: Bibliotheek Alkmaar 100 jaar. Hans Koolwijk. Boek Puienprijs Alkmaar, Historische Vereniging Alkmaar. 2012. Plaatsingslijst van het archief van het advocatenkantoor van mr. A. Prins te Alkmaar, 1927-1941. Regionaal Archief Alkmaar. HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR Hhrwcond* ISAAK PRINS gtbortn 3-3-1873 vermoord In SOBIBOR op 28-3-1943 g*bor»n 17-7-1902 v»rmoord In SOBIBOR op 23-7-19*3

Oud Alkmaar | 2022 | | pagina 15