u VERENIGINGSNIEUWS ALGEMENE LEDENVERGADERING WOENSDAG 10 APRIL, VANAF 19:30 UUR OUD-ALKMAARPRIJS BESTUUR KOMEN EN GAAN CONTRIBUTIE Ht VhKtNICINu A LI- VI, Wij nodigen u van harte uit voor de ALV. De ledenvergadering begint met de lezing over de restauratie van de consistoriekamer van de Grote Kerk door Willem Haakma Wagenaar en Edwin van de Brink om 19.30 uur (inloop 19.00 uur). Willem en Edwin zijn nauw betrokken geweest bij de restauratie van de gewelfschilderingen in het koor van de Grote Kerk, het Laatste Oordeel van Jacob van Oostsanen. Zij gelden als deskundigen op het gebied van de restauratie van middeleeuwse schilder werken. Voor de leden van onze vereniging is het een mooie kans om als eersten te vernemen wat er met de restauratie van de consistoriekamer gaat gebeuren. De Agenda van de algemene ledenvergadering van de Historische Vereniging Alkmaar op woensdag 10 april 2019 luidt: Gewijzigde aanvangstijd: 19.30 uur, inlooptijd: vanaf 19.00 uur Locatie: Varnebroek 31 1. 19.30 uur Opening van de avond, In Memoriam Harold Bos. 2. 19.40 uur Lezing van Willem Haakma Wagenaar en Edwin van de Brink over de restauratie van de Consistorie van de Grote Kerk 3. Korte Pauze 4. 20:15 uur Uitreiking Oud Alkmaar Prijs 5. Opening van de Algemene ledenvergadering, beschouwing en mededelingen 6. Notulen van de algemene ledenvergadering 2018 7. Jaarverslag 2018-2019 8. Financieel verslag 2018 en begroting 2019 door de penningmeester 9. Verslag van de kascontrole commissie en benoeming nieuwe kascontrolecommissie PAUZE 10.Bestuurszaken, o.a. voorstel nieuwe bestuursleden 11. Afscheid van voorzitter Leen Spaans, 2010 - 2019 12.Voorstellen voorzitter Carol Korringa, 2019 - 13. Rondvraag en sluiting van de vergadering (volgend jaar: 8-04-2020) Stukken behorende bij de vergade ring worden ter plekke uitgedeeld en zijn tot 24 uur voor aanvang van de vergadering schriftelijk of per e-mail op te vragen bij de secre taris (posthva@gmail.com) of zijn te downloaden op onze website, www.hvalkmaar.nl Daags na de algemene ledenverga dering zal op onze website te lezen zijn aan wie de Oud Alkmaarprijs 2019 is uitgereikt. We verwachten dat ook de kranten en de 'social media' er aandacht aan zullen besteden. Stefan Jansen hielp ons een jaar lang de vacature 'penningmeester' op te vullen. Wij waren blij met zijn terugkeer in ons bestuur, waarin hij eerder de lezingen verzorgde. Maar nu kwam er onlangs voor Stefan een carrièrekans met ander werk in een andere gemeente, waardoor het moeilijk wordt om lid te blijven van ons bestuur. Stefan heeft dus de wens te kennen gegeven na de algemene ledenvergadering van 10 april a.s. af te treden. Hij blijft geluk kig wel voor ons beschikbaar als juridisch adviseur. Stefan heeft in het afgelopen jaar de administratie van de financiën en de leden ver nieuwd en verder helpen automa tiseren. Daar zijn we zeer blij mee. We danken hem van harte voor zijn deskundige en betrokken inzet voor onze vereniging. Met Lucas Zimmerman vonden we, indien de ledenvergadering akkoord gaat, een opvolger voor Stefan Jansen. Lucas is een beken de in onze kringen. Hij werkt al vele jaren mee in de Puienprijscom missie en verzorgt er met name het vele fotowerk, dat nodig is ter onderbouwing van het juryrapport. Ook trad hij toe tot de nieuwe Monumentenloodscommissie, waar hij eveneens het penningmeester schap vervult. Van huis uit is Lucas bouwkundige, met kennis van de financiële aspecten. Jos Stroomer stellen we ook aan u voor te benoemen. Doordat de 26 - OUDALKMAAR A gemeente Alkmaar ons verzocht heeft de Monumentenloods te exploiteren, - wat wij eervol en zeer interessant vinden - moest er een nieuwe commissie worden opge richt. Er kwam dus een commissie Monumentenloods met tien nieuwe vrijwilligers. Jos werd er de voorzitter van. Hij vertegenwoordigt in ons bestuur dus de Monumentenloods- commissie en is tevens lid van de Commissie Welstand en Monumenten. Met het aanstaande vertrek van Leen Spaans, die behalve als voorzit ter ook de zorg op zich nam voor de website en de social media, voelde het bestuur dat er op het punt van de media-aandacht veel deskundig heid dreigde te verdwijnen. Daarom hebben we Rob Marijn gevraagd toe te treden tot het bestuur met de portefeuille 'media'. Rob is als voormalig directeur van een voor naam reclamebureau in onze regio een specialist op het gebied van de media. Hij zal onze vereniging op dit punt kunnen versterken. Daarom stellen we hem graag aan u voor ter benoeming. De opvolgster van Leen Spaans, Carol Korringa, is al aan u voorgesteld in het vorige nummer van Oud Alkmaar. Zie aldaar. Ook haar stellen we van harte aan u voor, als kandidaat-voorzitter. PARTIR C'EST MOURIR UN PEU Leen Spaans kan terugzien op een boeiend voorzitterschap van een (zo stelt hij) zeer compleet, gedreven en deskundig bestuur en een prach tige vereniging. Bij zijn aantreden in 2010 telde de vereniging minder dan 1200 leden. Nu, bij zijn vertrek in 2019 zijn het er bijna 1500. In die pe riode begonnen we met het Open Huis, kwam er een Documentatie- groep, organiseerden we de week voor Monumentendag een kunst- week, werd de Monumentenloods aan onze zorg toevertrouwd. We streden met succes voor het behoud van de Ringersfabriek, dachten mee over de toekomst van het ziekenhuis en De Hout, brachten fraaie boeken uit, werkten mee aan de Walk of History in de Langestraat, aan de komst van het beeld van Maria Tes- selschade bij het Ritsevoort en gaan nog zorgen voor het beeld van Truus Wijsmuller op de Mient. We kregen de mooie nieuwe huisvesting aan de Nassaulaan 43 met een eigen archiefruimte. En er verschenen zo'n 300 columns over verleden en he den en alle dwaasheid en wijsheid van onze mooie stad. Het tijdschrift Oud Alkmaar werd vernieuwd met de allure van een luxe magazine. Er kwam een nieuwe website en Facebook en Twitter werden druk gebruikt. De digitale Nieuwsbrief komt inmiddels zes keer per jaar uit en kent in korte tijd vele honderden abonnees. De ledenadministratie werd geprofessionaliseerd met hulp van Stichting MEO. Met tenminste zes lezingen en zes wandelingen per jaar, de jaarlijkse Oud-Alkmaarprijs en de tweejaarlijkse Puienprijs, een drukbezochte Pinksterdrie-excursie; met goede contacten bij de politiek, de ambtenaren (mede dankzij onze gewaardeerde Commissie Welstand en Monumenten) en het bedrijfs leven; jaarlijkse contact met de regio-verenigingen; de samenwer king in 'Alkmaars Historische Café', in 'Alkmaarders op de Kaart', met de Stichting Alkmaarse Historische Publicaties, met het Architecten Informatiecentrum Alkmaar en met de historische verenigingen van Haarlem en Hoorn....gaat onze Histo rische Vereniging Alkmaar een goe de toekomst tegemoet. Wat Leen betreft was het mooi zo. Hij heeft van die negen jaar intens genoten, heel veel geleerd en tal van nieuwe vrienden gemaakt. Het was hem een eer om de vereniging en het be stuur te dienen. Achter de schermen blijft hij hopelijk nog actief voor ons in één of meer commissies. Maar de voorzittershamer wordt op 10 april echt over gedragen. Carol, a toi! Al enkele jaren sluiten we de jaar cijfers af met enig verlies. Vorig jaar was er weliswaar een positief saldo, maar dat werd veroorzaakt door de overblijvende gelden van het pro ject Walk of History. Een eenmalige meevaller, die we konden gebrui ken voor het bijzondere geschenk van het boek over de bouwgeschie denis van de Grote Kerk. De trend is echter al verschillende jaren 'rode cijfers'. Het afgelopen boekjaar laat zien dat het tekort toeneemt en dat dit van structurele aard is. De oorzaak ligt vooral bij de steeds ho ger wordende portokosten, hogere ICT-kosten en hogere kosten voor het tijdschrift. Kwaliteit heeft een prijs. Om die prijs te kunnen blijven betalen hebben we ons beleid gericht op het werven van meer leden. Want dat betekent meer inkomsten. Dat is ten dele gelukt, het ledental is immers gestaag toegenomen. Maar het blijkt niet af doende te zijn. Na negen jaar is een contributieverhoging niet meer te vermijden. Want we willen voor de leden een kwalitatief aantrekkelijk vereniging blijven, met een goede dienstverlening, met uitvoerige communicatie, met aansprekende OUDALKMAAR - 27

Oud Alkmaar | 2019 | | pagina 15