ill We woren in de top von het Waaggebouw, terwijl we op de kaasmarkt neerkeken. Vrijdag 30 ajAgustos Zondag 1 september Zaterdag 3/ ajugustdns IfMaojndag 2 september Dinsdag 3 september Donderdag 5 september Yrpdag 6 september Om 10.00 uur verzamelen op het Waagplein in Alkmaar om de kaasmarkt te zien. We waren een uur op de kaasmarkt, die erg pittoresk was en na het beklimmen van miljoenen treden van de steile trap waren we in de top van het Waaggebouw, terwijl we op de kaasmarkt neerkeken. lw jeugd Vnbaud Naar Hoorn. Schilderachtig. Aangezien het de verjaardag van Koningin Wilhelmina is, zijn er overal rood-wit-blau- we vlaggen en oranje (huis van Oranje). Het is erg feeste lijk. Er zijn bands en miljoenen mensen in de straten. Het rood en oranje mixen niet erg goed, maar niemand schijnt het te storen. Na een uur lopen door Hoorn gingen we door de Wieringermeer, de polder die door de Duitsers [op 17-4-1945] onder water was gezet. Het is 18 voet [5,49 meter] onder zeeniveau. Alle huizen en boerderijen zijn vervallen en alle bomen zijn dood. Daarna naar de Zuiderzee of IJsselmeer, naar het huis van Johns oom, die ook dokter is. Gele wollen blouse en bruin shirt. De hele morgen geslapen. John riep me om te zeggen dat het 12.25 uur was. Ik ging met Wim mee voor zijn rijlessen. We gingen naar Bergen aan Zee. De laatste paar kilometers van de weg zijn prachtig. In Bergen zagen we Chris, Titch en Ronald. Het is een lieflijke kust met fijn zand. John en ik gingen naar een boerderij om melk te halen. Het is een kleine boerderij, maar erg aardig. Het was een erg schone boerderij, behalve voor de varkens. Toen we terug waren besloten we naar een andere boerderij te gaan. Aangezien Wims vader niet wilde dat wij weer met de auto weg zouden gaan, besloten we met Lijn Twee (lopen) te gaan. Het was niet erg ver. Toen we arm in arm naar huis gingen, rookte ik, slecht meisje. Bruin mantelpakje. Dr. Beeker bracht me in de auto naar Alkmaar. We stopten in Castricum en pikten Firth en Jan op. We reden in Alkmaar naar de haven, waar de boot wachtte. Het was een superkleine boot. Hij verliet de haven om 7.23 uur. We hadden een supertijd op de boot. Roger bracht me een biscuit en koffie. We waren allemaal op het laagste dek en we zongen en hingen lui rond. In Zaan dam wisselden we van boot en kregen een andere, minder mooie boot. We kwamen in Amsterdam en liepen in de regen door de straten naar Wilhelmina's paleis, waar onze hele groep samenkwam. We verlieten de anderen en gingen door de stromende regen, het was werkelijk erg vrolijk. Alle straten hebben grachten in het midden. We liepen naar het Vondelpark. Daarna namen we een bus naar de haven, waar we een grachtentochtje gingen maken. Het tochtje duurde M uur en was super. We gingen terug met de trein en in Uitgeest ging ik eruit en aangezien ik geen kaartje had, had ik grote moeite om het station uit te komen. De twee spoorwegbeamb ten spraken geen Engels en een man, die mij verstond, kocht een kaartje. Toen zeiden ze dat ik naar huis mocht, omdat het in orde was. 34 - OUDALKMAAR Opgestaan om 5 uur. John bracht me achterop zijn fiets naar het station van Alkmaar. Het regende een beetje. We namen de trein van Alkmaar naar Broek op Lange- dijk, waar we in de schuiten gingen. De Duizend Eilan den zijn omgeven door water. Op de eilanden bevinden zich meerdere dorpen, welke het Noorden van de Langedijk genoemd wordt. We gingen naar een groente markt en er was een veiling gaande. We gingen in de schuiten naar de Oosterdel, een klein meertje, en door de sloten naar Noord-Scharwoude. We zagen de kolen in de schuitjes, klaar om meegenomen te worden door het veilingkanaal in het gebouw. Alle kolen werden schoon gemaakt en al de groenten zagen er perfect uit. We gingen naar een restaurant, waar we koffie en cakes kregen. We hadden een diner en zaten daarna aan een krantentafel tegenover een verslaggever, die onze namen en adressen noteerde. [In de Nieuwe Langedijker Courant van 5-9-1946 stond op de voorpagina een uitgebreid verslag.] De burgemeester hield een speech en Brian Cooper nam foto's tijdens het diner. Wij liepen een paar honderd meter door de hoofdstraat die mijlenlang was, naar een fabriek, waar ze lokale groenten inblikten. De vrouwen die in de fabriek werkten, waren vrouwen, die tijdens de oorlog met de Duitsers hadden gecollabo reerd. Zij kwamen iedere dag uit een kamp. Zij waren erg aardig en gaven ons een conservenblik mee. Bowler en Bridget in Volendammer dracht We ontmoetten elkaar op de Bierkade. Zij lieten de Nederlandse kinderen niet meegaan omdat er niet genoeg plaats op de boot was. Het was een aardige kleine boot, maar niet zo leuk als de Packetboot. We hadden vanaf 08.00 uur tot 12.00 uur een erg lange, koude, langzame reis via Purmerend naar Edam. Er was niet genoeg ruimte om rond te dwalen, dus zochten wij beschutting bij elkaar om warm te blijven. We gingen langs een ophaalbrug. De brugwachter hing een vislijn uit met een kleine klomp eraan voor het tolgeld van 25 cent. Wij passeerden miljoenen van deze bruggen. In Edam gingen we van de boot. Na wat gekocht te hebben gingen we terug op de boot en pikten de Nederlandse kinderen op, die per trein waren gekomen. Daarna gingen we de Zuiderzee op. We arriveerden in Volendam, waar iedereen nationale klederdracht draagt en het is erg pittoresk. We hadden een uur om rond te dwalen. Bowler kocht een leuke lange pijp. Hij en ik hadden onze foto's in nationale klederdracht laten maken. Ik kocht voor mezelf een klein Nederlands hoedje. Om drie uur gingen we weer met de boot terug. Het was een erg langzame, koude reis. Ik voelde mij heel erg ziek. Ik had vreselijke pijn in mijn maag. We waren niet voor acht uur 's avonds terug in Alkmaar. Ik liep meteen naar het station en haalde de trein van 20.20 uur, maar ik voelde mij erg ziek. Er was een klassiek concert voor ons georga niseerd in het gymnasium, maar we waren allen te koud en te laat om te gaan. Ik ben niet meegegaan met de groep. In de morgen ging ik bij een man mijn bloembollen ophalen. Hij gaf mij er 200. Na het diner gingen John, Wim, Monida en ik met de trein naar Alkmaar, waar we om 19.10 uur aankwa men. We ontmoetten de anderen buiten het gymnasium en we gingen naar het afscheidsfeestje. Johns vader kwam ons net voor het einde om elf uur ophalen. Het feestje was meer een gemengd gastvrij onthaal dan iets anders. Er was volksdansen, ballet, klassieke muziek door een trio, iemand speelde accordeon en piano en er was samenzang. Het was niet zo goed als de andere bijeen komsten. Het zou beter geweest zijn als het een dans avond geweest was. Ik zat tussen Jan Roggeveen en Ken. Roger gooide een fles en raakte Ken op het hoofd. Roger is soms gek.

Oud Alkmaar | 2018 | | pagina 4