m P n VAN DE WERKGROEP PREADVIES AGENDA -' I Van de behandelde bouwaanvra- gen noemen we de belangrijkste: Aan de Gedempte Nieuwesloot 115 is, voordat de bouwaanvraag is ingediend, de gevel al wit en in onze ogen te grof gestuukt. We maakten daar bezwaar tegen en vroegen om handhaving. Aan de Kanaaldijk 277 hadden we geen bezwaar tegen het eerder ingediende eigentijdse plan. Helaas is dat plan niet doorgegaan en troffen wij een compleet nieuw plan aan waar wij bezwaar tegen hebben. Het plan heeft zeker in vergelijking met het oude plan te weinig allure en past, niet alleen vanwege het ontbreken van een kap, te weinig in de karakteristieke lintbebouwing van de Kanaaldijk. Wij hadden al eerder bezwaar tegen het plaatsen van pontons aan de Houttil. Er werd een enigszins aangepast plan ingediend, maar wij blijven bezwaar houden tegen de pontons. Zowel het pand als de gracht zijn een Rijksmonument. Een permanent ponton staat gelijk aan het dempen van water. Bovendien ontstaat een precedentwerking: als het hier mag, mag het ongetwijfeld ook aan de Mient. Voor de Kleine Glop werd een aanvraag gedaan voor het plaatsen van een smeedijzeren hek. Buurtbewoners melden over last in alle denkbare vormen zoals vernieling, fietsen die in de gracht worden gegooid, tegen de voordeuren trappen, graffiti, uitgaande jongeren die tegen de wand en in de lantaarn klimmen, drugsgebruik in de glop, geur- overlast door hangjongeren die cannabis roken, spuiten en lepels die voor heroïne inname gebruikt zijn achtergelaten en tenslotte wildplassen. Wij hebben ondanks deze forse overlast bezwaar tegen het afsluiten van de openbare ruimte. k De beide gloppen in het Fnidsen zijn cultuurhistorisch van gro te waarde voor Alkmaar. Door afsluiten wordt van een openbare ruimte een particuliere ruimte gemaakt. Gezien de omschreven ernstige criminele activiteiten in de glop zou eerder handhaving door effectiever politieoptreden verwacht worden. Dat kan al door het uitgebreide cameratoezicht in de binnenstad uit te breiden tot in de glop. Het is onacceptabel dat in Alkmaar een no-go area bestaat of ontstaat. Een hek van 1.50 meter hoog houdt overigens criminele vandalen niet tegen. Het pakhuis aan Het Vijvertje 13 wordt verbouwd tot drie apparte menten. Wij zijn tevreden dat het aardige pakhuisje bewaard blijft, maar hebben bezwaar tegen de veel te forse dakopbouw. Aan de Noorderkade wordt het Kwakelgebouw gesloopt om plaats te maken voor appartemen ten. Het ontwerp zou wat de werkgroep betreft meer een relatie met het naastgelegen pand mogen hebben, onder andere in de kleur van de baksteen. Wij zijn geen voorstander van de te snel vervuilende witte steen soort. Het middelste van de drie gebouwen zou slanker en zelfs hoger mogen worden uitgevoerd. Het rechter gebouw staat ons inziens te dicht tegen of zelfs boven het water van de Hoornse 28 - OUDALKMAAR Vaart. We hebben tenslotte moeite met de onrustige gevel die te veel naar decoratiebouw neigt. Aan de Koningsweg 67-73 ontstaat met het plan voor appartementen een kwalitatieve verbetering ten opzichte van de huidige situatie. Toch maken wij bezwaar tegen de gevel aan de Doelenzijde, die te veel een flatgebouw met een kap is. Het gebouw van de Nieuwe Doelen, toch het belangrijkste monumentale pand aan het Doelenveld, wordt visueel verdrongen door deze hoge transparante gevelwand. Aan het Doelenveld worden op de plek van de bioscoop woningen gebouwd. Hoewel dit een kwaliteits verbetering voor het Doelenveld is hebben we bezwaar tegen details en materiaalgebruik. Volgens het beeldkwaliteitsplan binnenstad horen dakbedekkingen te bestaan uit keramische pannen in rood en zwart en een dakhelling van 50 tot 60 graden te hebben. Daar voldoet dit plan niet aan. HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR De vereniging werd in 1925 opgericht. Zij heeft tot doel het beschermen en voor het nageslacht bewaren van de historische schoonheid van Alkmaar en omgeving en het aanmoedigen van de studie van de plaatselijke geschiedenis. Dit doet zij o.a. door het geven van welstandsadviezen, het organiseren van stadswandelingen, excursies en lezingen en het uitgeven van Oud Alkmaar. Jaarlijks wordt de Oud Alkmaarprijs en tweejaarlijks de Puienprijs uitgereikt. Postadres van de vereniging is Nassaulaan 43, 1815 GJ Alkmaar. Ook via internet is de vereniging bereikbaar: info@hvalkmaar.nl of www.hvalkmaar.nl. Het bestuur van de vereniging is als volgt samengesteld: Leen Spaans, voorzitter, Anneke Goddijn, secretaris, Paul Stoop, penningmeester, Feyko Alkema, Netty Bleichrodt-Vegter, Klaas te Bos, Bert Muis en Rob de Vries, leden. De prijs van het lidmaatschap bedraagt €20 per jaar. Rekeningnummer NL62INGB0000600401 t.n.v. Historische Vereniging Alkmaar. Vragen over lidmaatschap: 072 - 792 07 83 DINSDAG 10 APRIL Jaarvergadering van de Histori sche Vereniging Alkmaar. aanvang 20.00 uur. U bent welkom vanaf 19.30 uur op het Varnebroek 31. Na de pauze is er een lezing door Gerrit Valk over SS'ers in Neder- lands-Indië en Korea. MAANDAG 30 APRIL Een wandeling waarbij we vooral aandacht besteden aan het straat- meubilair in Alkmaar. Start om 19.00 uur op het Stationsplein MAANDAG 28 MEI Met als thema "Alkmaar in boeken" laten we weer andere aspecten van onze stad zien. We vertrekken om 19.00 uur vanaf het Waagplein. MAANDAG 9 JULI Een wandeling rond de Ooster hout. Start om 19.00 uur op de parkeerplaats van Sportpark Over- die aan de Vondelstraat. ZONDAG 9 SEPTEMBER In het kader van Monumentendag gidsen we u door Europa, maar dan wel in Alkmaar. Vertrek 14.00 uur op het Canadaplein. OPEN HUIS Elke tweede zaterdag van de maand is er van 10.00 tot 13.00 uur Open Huis in ons kantoor aan de Nassaulaan 43. Komende peri ode is dat dus op 14 april, 12 mei, 9 juni en na de zomervakantie weer op 8 september, maar die dag op een andere locatie. OUDALKMAAR - 29

Oud Alkmaar | 2018 | | pagina 16