Agenda kenbaar waren, als inspiratiebron voor een geparcel- leerde gevel te gebruiken. Wij zijn blij dat op het Oudorperdijkje, jarenlang een hoek des aanstoots, eindelijk gebouwd gaat worden. Het plan voorziet in appartementen. Voor Breedstraat 33 zijn plannen ingediend om van de voormalige poptempel woningen te maken. Wij waarderen het dat dit pand behouden blijft en zo veel mogelijk in oorspronkelijk detaillering gebouwd wordt. Hopelijk wordt na de verbouwing ook de bestrating van de Breedstraat aangepakt. In het oude gedeelte van de Harmonie, Doelenveld 1, wordt de detaillering teruggebracht naar de oorspronkelijke situatie; waardering daarvoor. In het nieuwe gedeelte, achter de historische muur, worden na sloop van de bioscoopzaal woningen gebouwd. Herhaaldelijk komt het voor dat een bouwaanvraag wordt gedaan voor een al uitgevoerde verbouwing. De aanvrager hoopt daarmee alsnog een vergunning te krijgen. Het pand Gedempte Nieuwsloot 149 kreeg bij verbouwing een gevel waar geen toestem ming voor verleend is. Ook komt het voor dat wel een bouwaanvraag wordt gedaan, maar dat de ver bouwing heel anders uitpakt dan de bouwaanvraag en bouwtekening. Het pand Laat 66 is daar een voor beeld van. Wij suggereerden de gevel een verdieping te verhogen, maar het werd een te grote dakopbouw die zichtbaar is vanaf de openbare ruimte. Beide eigenaren gokken op een matig handhavingsbeleid van de gemeente Alkmaar. U heeft het vast al opgemerkt: De gevel van het pand van de Alkmaarse architect Elzas aan de Langestraat is uit de steigers en na een zorgvuldige restaura tie bijna in volle glorie zichtbaar (bijna, want het balkonhek is nog niet teruggeplaatst). Wij zijn erg blij dat in ieder geval de gevel van een pand van Elzas behouden is gebleven, het blijft jammer genoeg merkwaardig dat één pand twee gevels heeft. 56 - Verenigingsm'euws HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR De vereniging werd in 1925 opgericht. Zij heeft tot doel het beschermen en voor het nageslacht bewaren van de historische schoonheid van Alkmaar en omgeving en het aanmoedigen van de studie van de plaatselijke geschiedenis. Dit doet zij o.a. door het geven van welstandsadviezen, het organiseren van stadswandelingen, excursies en lezingen. Jaarlijks wordt de Oud Alkmaarprijs en tweejaarlijks de Puienprijs uitgereikt. Postadres van de vereniging is Nassaulaan 43, 1815 GJ Alkmaar. Ook via internet is de vereniging bereikbaar: info@hvalkmaar.nl of www.hvalkmaar.nl. Het bestuur van de vereniging is als volgt samengesteld: Leen Spaans, voorzitter, Anneke Goddijn, secretaris, Paul Stoop, penningmeester, Feyko Alkema, Netty Bleichrodt-Vegter, Klaas te Bos, Bert Muis en Rob de Vries, leden. De prijs van het lidmaatschap bedraagt €20 per jaar. Rekeningnummer NL62INGB0000600401 t.n.v. Historische Vereniging Alkmaar. Zaterdag 9 september Elke tweede zaterdag van de maand is er van 10.00 uur tot 13.00 uur Open Huis in ons kantoor op Nassaulaan 43. Maar let op: nu op Open Monumentendag is het Open Huis en de presentatie van de HVA in de Kapelkerk aan de Laat. U bent van harte welkom. Zondag 10 september Aansluitend bij het monumentendagthema 'Boeren, burgers en buitenlui' wandelen we langs overnachtingsplekken in Alkmaar. Vertrek om 14.00 uur vanaf het Canadaplein Dinsdag 10 oktober Lezing door ds Yvonne Bos over de reformatie en de Lutherse kerk in Alkmaar. Deze lezing zal om 20.00 uur in afwijking van het gangbare patroon in de Lutherse kerk (hoek Oude gracht/Baangracht) zelf plaatsvinden. Zondag 15 oktober Wandeling rond het thema 'Geld in Alkmaar'. Vertrek om 14.00 uur vanaf het Canadaplein. Zondag 5 november Wandeling langs de panden die genomi neerd zijn voor de Puienprijs 2017. Vertrek om 14:00 uur vanaf het Canadaplein. Dinsdag 7 november Lezing om 20.00 uur in de Sociëteit Varnebroek 31 door Walter Haentjens: "Niet van Alkmaar maar van Enkhuizen begint in 1572 de victorie". Woensdag 22 november Uitreiking van de Puienprijs om 20.00 uur in het Kerkgebouw De Open Hof, aan het Honkpad 2 in De Hoef. Dinsdag 12 december Lezing om 20.00 uur in de Sociëteit Varnebroek 31 door Martin Bosch over "cultureel erfgoed van de Schermer, waaronder begrepen de kwestie van de versterking van de dijken".

Oud Alkmaar | 2017 | | pagina 16