7 Van de werkgroep pre-advies Nieuws uit de Documentatiegroep Agenda Van de behandelde bouwaanvragen noemen we de belangrijkste: Wij hadden moeite met de verbouw van reservoir watertoren aan de Bergerweg 62. Uiteindelijk is besloten tot een bescheidener opbouw. Op de Laat 13-17 is een bouwaanvraag ingediend voor het bouwen van 8 appartementen. Wij vinden het ontwerp waarin slaapkamers in een souterrain zonder ramen getekend zijn een ongewenste ontwik keling. Bezwaar maakten we tegen het vernieuwen van de voorgevel Koorstraat 1-3 Alkmaar, een gemeentelijk monument uit 1930 van de architecten Kropholler en Ringers, voor velen nog bekend als de boekhan del K. ter Burg. Ons was de noodzaak niet duidelijk om de horizontale geleding in te wisselen voor een verticale. Wij vroegen ons af waarom niet is gekeken naar het oorspronkelijke ontwerp en het kalf op de oorspronkelijke, hogere, maar horizontale positie is teruggebracht. Gelukkig lijkt het dat toch tot deze oplossing is besloten. De foto's verwijzen naar het oorspronkelijke ontwerp en naar de verbouwing uit 1974. Op Verdronkenoord 45 was de aanvraag de luiken te voorzien van ramen, waartegen wij bezwaar hebben. Het karakter van het pakhuis, een rijksmonument met een Vingboonsgevel, dreigt met dit ontwerp te verdwijnen of in ieder geval ernstig aangetast te worden. Wij zijn verheugd dat de voormalige gevangenis Schutterswei aan de Prins Bernhardlaan een be stemming als hotel krijgt waarbij de hoofdstructuur bewaard en gerespecteerd blijft. Hopelijk lukt het voldoende parkeerplaatsen te creëren zonder het park De Hout aan te tasten. Nu de inventarisatie van ons archief is afgerond rich ten de activiteiten van de groep zich op het invoegen van binnenkomend materiaal. Een paar prachtige aanwinsten zijn de notulen van de gemeenteraad tussen 1856 en 1924 in boekvorm en tevens op microfiche De Alkmaarsche Courant van 1796 tot 1999. Dit alles werd ons geschonken door Hans Koolwijk. Wij zijn hem hiervoor zeer erkentelijk. Het levert ons een direct toegankelijke hoeveelheid materiaal op, waar we dankbaar ge bruik van maken. Daarnaast worden ons regelmatig boeken geschonken. Deze worden ingevoegd in onze bibliotheek of aangeboden voor de verkoop als er al enige exemplaren van in ons bezit zijn. Een mooie gift van meneer Stam uit Wormer bevatte foto's uit begin twintigste eeuw van de scheepswerf 'Nicolaas Witsen'. Dit ging vergezeld van een catalo gus en een fotoboek uit ongeveer 1910. De groep is tevens begonnen met het optekenen van verhalen van Alkmaarders, het actualiseren van het bronnenbestand van de gidsengroep en het in beeld brengen van de markten in Alkmaar. Dus volop activiteit in de Nassaulaan. 28 - Verenigingsn/euws HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR De vereniging werd in 1925 opgericht. Zij heeft tot doel het beschermen en voor het nageslacht bewaren van de historische schoonheid van Alkmaar en omgeving en het aanmoedigen van de studie van de plaatselijke geschiedenis. Dit doet zij o.a. door het geven van welstandsadviezen, het organiseren van stadswandelingen, excursies en lezingen. Jaarlijks wordt de Oud Alkmaarprijs en tweejaarlijks de Puienprijs uitgereikt. Postadres van de vereniging is Nassaulaan 43, 1815 GJ Alkmaar. Ook via internet is de vereniging bereikbaar: info@hvalkmaar.nl of www.hvalkmaar.nl. Het bestuur van de vereniging is als volgt samengesteld: Leen Spaans, voorzitter, Anneke Goddijn, secretaris, Paul Stoop, penningmeester, Feyko Alkema, Stefan Jansen, Bert Muis, en Rob de Vries, leden. De prijs van het lidmaatschap bedraagt €20 per jaar. Rekeningnummer NL62INGB0000600401 t.n.v. Historische Vereniging Alkmaar. Woensdag 12 april Jaarvergadering en aansluitend een lezing door Feyko Alkema over de geschiedenis van het voormalig bankgebouw van De Nederlandse Bank in Alkmaar. Aanvang 20.00 uur, inloop vanaf 19.30 uur in de Sociëteit, Varnebroek 31. Maandag 24 april Wandeling over kerkhof, klooster en kippenmarkt. Vertrek 19.00 uur vanaf de Paardenmarkt. Maandag 22 mei Wandeling door de Alkmaarder Hout. 19.00 uur vertrek vanaf de bloemenklok op de Prins Bernhardlaan. Dinsdag 6 juni Pinksterdrie-excursie naar Leeuwarden Maandag 19 juni Wandeling langs scheepswerf en stadsuit breiding. Vertrek om 19.00 uur vanaf het Oudorperdijkje bij buurthuis De Wachter. Zondag 10 september Aansluitend bij het monumentendagthema 'Boeren, burgers en buitenlui' wandelen we langs overnachtingsplekken in Alkmaar. Start 14.00 uur. Open Huis Elke tweede zaterdag van de maand is er van 10.00 uur tot 13.00 uur Open Huis in ons kantoor op Nassaulaan 43. U bent van harte welkom om bij een kopje koffie te komen kennismaken, vragen te stellen, materialen te brengen, etc. Er is geen Open Huis in juli en augustus. Data zijn dus 11 maart, 8 april, 13 mei, 10 juni, 9 september.

Oud Alkmaar | 2017 | | pagina 16