VERENIGINGSNIEUWS Geestmolen Kaasdragerscarillon Historisch Café Algemene Ledenvergadering Bestuur Pinksterdrie De Geestmolen in de Hoef draait weer met nieuwe wieken. Op zaterdag 14 januari jl. zette wethouder Anjo van de Ven het nieuwe wie- kenkruis ceremonieel in beweging. De molen had twee jaar stilgestaan. Begin 2015 trok een storm het wiekenkruis uit de 400 jaar oude molen waarbij de as afbrak. Piet Kuiper, al 54 jaar molenaar op de Geestmolen, had zoiets niet eerder meegemaakt. Er is hard gewerkt om de molen in de oude staat terug te brengen. In november 2016 werd een nieuwe as geplaatst en een week later de wieken. De nieuwe wie ken met een lengte van 25 meter zijn via een speciaal transport naar de molen gebracht. Het plaatsen van de wieken in het wiekenkruis was na twee jaar een mooi moment voor Piet Kui per: "Ik kan weer aan de bak!" De Geestmolen kan zijn water weer uitslaan op de Hoevervaart. Het is een van de oorspronkelijke molens van de Egmondermeerpolder, die werd droogge legd in 1565. Ze hebben weer een plekje. De kaasdragertjes staan sinds eind 2016 op het Stationsplein. Vanaf 2012 lag het kaasdragerscarillon in een gemeentelijke opslag loods. Voorgestelde plaatsingsmogelijkheden bleken om allerlei redenen niet haalbaar. In 2014 ontstond een politiek- en publiekbrede facebook-discussie over de vraag waar het carillon dan geplaatst zou kunnen worden. Van al de opties werd een plekje bij het nieu- we stationsgebouw als zeer geschikt beoordeeld. Begin dit jaar heeft de Regionale Uitvoeringsdienst Noord-Holland Noord (RUD) op gezette tijden geluids metingen uitgevoerd. Om overlast te voorkomen zal in overleg met de omwonenden bepaald worden wan neer en met welke frequentie het carillon gaat spe len. Reizigers die aankomen of vertrekken krijgen een vrolijk muziekje van de ronddraaiende kaasdragertjes mee. Als dan ook de kaasfontein spuit, is er geen twij fel mogelijk: dit is Alkmaar. Het Historisch Café organiseert weer een aantal lezin gen. Op dinsdagavond 2 mei spreekt Robin te Slaa over de ideologie van het fascisme en de NSB; donderdag 22 juni is er een lezing van Ingmar Reesing over een Alk- maars miniatuurretabel uit de late middeleeuwen. Deze lezingen zijn in de Bibliotheek Centrum, aanvang 20.00 uur en kosten €5 voor HVA-leden. Voor €7,50 kunt u op donderdag 20 april in het Stadhuis naar een lezing van Vic van de Reijt over het Nederlandse lied in de twintigste eeuw. 26 - Alkmaar Varia Wij nodigen u van harte uit voor de algemene ledenvergadering op 12 april a.s. Naast de huishoudelijke agenda is er de uitreiking van de Oud Alkmaarprijs 2017 en een lezing van Feyko Alkema over het voormalige bankgebouw van de Nederlandse Bank in Alkmaar. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, mededelingen 2. Notulen van de algemene ledenvergadering 2016 3. Jaarverslag 2016 4. Financieel verslag 2016 en begroting 2017 door de penningmeester 5. Verslag van de kascontrolecommissie en benoeming nieuwe kascontrolecommissie 6. Bestuurszaken: bestuursaanvulling 7. Uitreiking Oud Alkmaar Prijs 8. Rondvraag en sluiting van de vergadering (volgend jaar: 11-04-2018) Stukken behorende bij de vergadering worden ter plekke uitgedeeld en zijn tot 24 uur voor aanvang van de vergadering schriftelijk of per e-mail op te vragen bij de secretaris (posthva@gmail.com) of zijn te downloaden op onze website, www.hvalkmaar.nl. Na afloop is er nog gelegenheid voor informeel contact bij het nuttigen van een drankje. In het vorige nummer maakten we melding van vacatures in het bestuur. Het verheugt ons u te kunnen meedelen dat de volgende vacatures kunnen worden vervuld: Netty Bleichrodt-Vegter heeft zich het afgelopen jaar georiënteerd op het werk van de redactie en het bestuur daarover geadviseerd. Zij heeft positief gereageerd op ons verzoek tot het bestuur toe te treden en zal in nauw overleg met de andere redac tieleden verantwoordelijk zijn voor ons tijdschrift Oud Alkmaar. Netty is afkomstig uit het voortgezet onderwijs en recentelijk cum laude afgestudeerd in kunstgeschiedenis. Ze publiceerde over 'De zeven werken van barmhartigheid' en gaf eerder lezingen over dit Alkmaarse onderwerp. Klaas te Bos gaat ons vertegenwoordigen in verschil lende gremia, waarmee we nauw samenwerken, zo als Historisch Café en Alkmaarders op de Kaart. Ook zal hij zich gaan inzetten, samen met Feyko Alkema, voor de jaarlijkse kunstexpositie in samenhang met het Monumentendagthema van dat jaar. Daarmee zorgt Klaas voor taakverlichting van andere bestuurs leden, waar dringend behoefte aan was. Klaas heeft een lange staat van dienst als juridisch adviseur en consultant in diverse landelijke bestuursorganen, veelal in de sfeer van het onderwijs. Beiden, Netty en Klaas, dragen we graag aan u voor als nieuwe bestuursleden. Tegenkandidaten kunnen tot een week voor de dag van de Algemene Leden vergadering worden aangemeld bij de secretaris. Bij dit nummer van Oud Alkmaar trof u de uitno diging aan om deel te nemen aan onze jaarlijkse Pinksterdrie-excursie, dit jaar op dinsdag 6 juni. Er is voor 80 deelnemers plaats om mee te gaan naar Leeuwarden. Heeft u belangstelling, meldt u zich dan zo spoedig mogelijk aan. Zie het programma en de inschrijfbrief. Verenigingsn/euws - 27

Oud Alkmaar | 2017 | | pagina 15