E1 D2 A1 A1 Dl C1 F f F A2 Schetsontwerp uit de periode 2007-2010 Pinksterdrie Open Huis Agenda als voorkeur, helaas niet als voorwaarde. Hoewel het perspectiefbeeld enig reliëf in de gevelwand laat zien toont de 'platte' presentatie een zorgelijk beeld. Belangrijke bezwaren zijn de grote repetitie van één kozijntype en de minimale hoogteverschillen tussen de verschillende gevels. De beëindiging van de gevels is zeer minimaal getekend. Het maken van een aantal kappen zou deze platte strook woningen iets kunnen verbeteren. Het toepassen van een gemêleerde steen is niet het juiste middel om kwaliteit aan het blok toe te voegen, eerder onwenselijk. Aansluiting bij de Alkmaarse Binnenstad is hierbij helaas mislukt. Op deze wijze had de investeerder beter vrije kavels kunnen aanbieden dan hadden we tenminste wat variatie kunnen verwachten. Op dinsdag 17 mei organiseren we de 'Pinksterdrie- excursie'. Bij deze editie van Oud Alkmaar treft u de uitnodiging aan om mee te gaan. De excursie haakt in op het open-monumentendag-thema van dit jaar: Iconen en Symbolen. Daarvan treffen we heel veel aan in Den Bosch, dat dit jaar op tal van plekken aandacht besteed aan Jeroen Bosch en zijn schilderkunst. Op tal van plekken in de stad is hij aanwezig. Dat gaan we zien met een historische wandeling en met een boottocht. De prachtige binnenstad van Den Bosch heeft vele juweeltjes van monumenten. De St. Jan, waarnaast we koffiedrinken (met Bossche bol) kan natuurlijk ook op een bezoekje rekenen. En het Jheronimus Bosch Art Centre vormt wellicht het hoogtepunt van de dag. Alle schilderijen zijn er te zien, zelfs die niet uit het Madrileense Prado naar Den Bosch mochten komen, met niet van echt te onderscheiden kopieën op ware grootte. Bovendien is er het mooiste uitzicht op de St. Jan te genieten Er kunnen maximaal 100 mensen mee. Wie het eerst komt (inclusief storting van het bedrag), wie het eerst maalt. Zie de bijgesloten brief. Het Open Huis op de tweede zaterdag van de maand van 10.00 tot 13.00 uur raakt steeds beter bezocht. Zelfs van buiten Alkmaar doen belangstellenden ons kantoor aan. De aard van de bezoeken gaat van pure nieuwsgierigheid, via belangstelling voor het specifieke onderwerp van de maand, naar gerichte vragen en het aanvullen van de boeken- en periodiekenverzameling. Soms geeft een bezoek aanleiding tot een vervolg en komen bezoekers terug voor verder onderzoek. Ook krijgen we veel informatie over uiteenlopende onder werpen. Als wij U niet direct verder kunnen helpen is er de mogelijkheid een nadere afspraak te maken. Op de volgende data kunt u ons Open Huis weer bezoeken: 9 april, 14 mei en 11 juni. In juli en augustus is er vanwege de zomervakantie geen Open Huis. 28 Oud Alkmaar 2016 HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR De vereniging werd in 1925 opgericht. Zij heeft tot doel het beschermen en voor het nageslacht bewaren van de historische schoonheid van Alkmaar en omgeving en het aanmoedigen van de studie van de plaatselijke geschiedenis. Dit doet zij o.a. door het geven van welstandsadviezen, het organiseren van stadswandelingen, excursies en lezingen. Jaarlijks wordt de Oud Alkmaarprijs en tweejaarlijks de Puienprijs uitgereikt. Postadres van de vereniging is Nassaulaan 43, 1815 GJ Alkmaar. Ook via internet is de vereniging bereikbaar: info@historischeverenigingalkmaar.nl of www.hvalkmaar.nl. Het bestuur van de vereniging is als volgt samengesteld: Leen Spaans, voorzitter, Anneke Godijn*, secretaris, Paul Stoop, penningmeester, Feyko Alkema, Stefan Jansen*, Bert Muis, en Rob de Vries, leden. (*voorgedragen ter benoeming per 13-4-2016) De prijs van het lidmaatschap bedraagt €20 per jaar. Rekeningnummer NL62INGB0000600401 t.n.v. Historische Vereniging Alkmaar. Dinsdag 5 april Lezing van Netty Bleichrodt, kunsthistorica, over het schilderij "De zeven werken van barmhartigheid" van De meester van Alkmaar. Varnebroek 31, aanvang 20:00 uur. Woensdag 13 april Jaarvergadering. Na de pauze een lezing van Anneke Wordragen van de Stichting Stolpersteine over de Joodse bewoners van Alkmaar in de Tweede Wereldoorlog. Varnebroek 31, aanvang 20:00 uur. Maandag 25 april Jan Wils-wandeling. Start 19.00 bij het gebouw van V&D in de Ridderstraat. Eindpunt is het Sportpark aan de Sportlaan. Dinsdag 10 mei Lezing van Jasper Houtman over het leven van de Alkmaarse koffieondernemer Alfred Peet. Varnebroek 31, aanvang 20:00 uur. Woensdag 25 mei Wandeling door Dorstig Alkmaar. Start op het Waagplein om 19.00 uur. Maandag 27 juni Rondje Oudorperpolder. De wandeling start om 19.00 uur op het schoolplein van obs. De Zes Wielen aan de Munnikenweg. Zondag 11 september Wandeling in het kader van Open Monumen tendag langs iconen en symbolen. Aanvang 14.00 uur op het Canadaplein.

Oud Alkmaar | 2016 | | pagina 16