Algemene ledenvergadering Bestuur Nieuwsbrief Van de werkgroep pre-advies Van harte welkom bij de algemene ledenvergadering op 13 april a.s. Naast de huishoudelijke agenda is er de uitreiking van de Oud Alkmaarprijs 2016 en een lezing van Anneke Wordragen, voorzitter van de Stichting Stolpersteine Alkmaar. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, mededelingen 2. Notulen van de algemene ledenvergadering 2015 3. Jaarverslag 2015 4. Financieel verslag 2015 en begroting 2016 door de penningmeester 5. Verslag van de kascontrolecommissie en benoeming nieuwe kascontrolecommissie 6. Bestuurszaken: bestuursvacatures 7. Uitreiking Oud Alkmaar Prijs 8. Rondvraag en sluiting van de vergadering (volgend jaar: 12-04-2017) Stukken behorende bij de vergadering worden ter plekke uitgedeeld en zijn tot 24 uur voor aanvang van de vergadering schriftelijk of per e-mail op te vragen bij de secretaris (posthva@gmail.com) of zijn te downloaden op onze website, www.hvalkmaar.nl Na afloop van het officiële deel van de avond (de vergadering en de lezing) is er nog gelegenheid voor informeel contact bij het nuttigen van een drankje. In het afgelopen jaar vertrokken er drie betrekkelijk kort geleden aangestelde bestuursleden. Het werk voor onze vereniging beviel hun zeer goed, maar dwingende omstandigheden leidden tot hun voortijdige vertrek. Hiske Bienstman verzorgde in ons bestuur sinds 2013 de lezingen en nam deel aan enkele commissies, zoals de commissies voor de Puienprijs en voor de pre-adviezen voor de welstand. Vanwege het werk van haar echtgenote vertrok ze met haar gezin naar Thailand. Frank Numan trad in 2015 toe als secretaris. In het najaar vertrok zijn werkgever naar Brabant. Frank lukte het uiteindelijk niet om zijn bestuurstaken zo ver van huis te blijven behartigen. Gerard Dekkers trad bij de vorige jaarvergadering in 2015 toe tot ons bestuur om de verantwoordelijkheid van de redactie van Oud Alkmaar op zich te nemen. In januari moest hij die taak weer neerleggen wegens een aanzienlijke uitbreiding van zijn werk als interim-directeur in het voortgezet onderwijs. Wij zijn alle drie de bestuursleden zeer dankbaar voor hun inzet en enthousiasme en hadden graag met hen een andere ontwikkeling voor ons bestuur gezien. Maar de gemaakte keuzes waren onontkoombaar en verdienen ons respect. Gelukkig kunnen we u drie nieuwe bestuursleden voorstellen voor de ontstane vacatures. De lezingen worden sinds het najaar van 2015 tot onze volle tevredenheid al verzorgd door Stefan Jansen. In het dagelijks leven is hij als advocaat werkzaam bij Schenkeveld Advocaten. Anneke Goddijn trad na de Kerstvakantie aan als onze nieuwe secretaris ad interim. Anneke kent u wellicht als beeldend kunstenaar of als één van onze stadsdichteressen; ze verrijkte menigmaal met haar literaire werk op een bijzondere plek in de stad één van onze wandelingen. Voor de laatste vacature zijn we in gesprek met een kandidaat. Het bestuur zal in ieder geval een interim-oplossing voorstellen. Tijdens de jaarvergadering kunt u met de door het bestuur voorgedragen kandidaten kennismaken. Andere kandidaten voor de vacante functies dienen dit tot uiterlijk drie dagen van tevoren schriftelijk bekend te maken bij de secretaris van het bestuur. Na de vernieuwing van onze website werd het ook mogelijk op regelmatige basis een digitale nieuwsbrief te verzenden. We kunnen u dan tussen het verschijnen van ons viermaandelijks tijdschrift Oud Alkmaar van nieuwtjes voorzien over activiteiten van en voor onze vereniging en op stads-historisch gebied. Door de drukte van het jubileumjaar lukte dat tot nu toe slechts één keer. Maar daar komt verandering in. Hebt u interesse zendt u ons dan s.v.p. een e-mail met uw naam- en adresgegevens naar info@hvalkmaar.nl o.v.v. 'digitale nieuwsbrief'. Van de behandelde bouwaanvragen noemen we de belangrijkste: Wij zijn blij dat eindelijk een bestemming voor het vervallen pand in het Victoriepark gevonden is. Het ziet er naar uit dat de restauratie zorgvuldig gedaan gaat worden. Wij hadden bedenkingen tegen de vorm van de kas, die in het ontwerp een te zelfstandige vorm heeft. De kas zou een zelfde vorm mogen hebben als het hoofdgebouw. 2 6 Oud Alkmaar 2016 Langestraat 52 en 54-56. De eigenaar ziet graag dat van twee panden een eenheid gerealiseerd gaat worden, vandaar de sloop en bouw van pand Langestraat 52. Het pand 54-56 is een gemeentelijk monument, ontworpen door de Alkmaarse architect Elzas, de architect die beroemd is geworden door de ontwerpen van panden van de Hema, en als architect die bij de bouw van de Bijenkorf in Rotterdam samengewerkt heeft met Marcel Breuer, de hoofdontwerper van de Bijenkorf. Het zag er naar uit dat het pand van architect Elzas zorgvuldig gerestaureerd zou gaan worden. Wij hadden gehoopt op een restauratief zorgvuldige aanpak en een hoogwaardige architectonische oplossing voor deze complexe opdracht. Helaas zien wij dat niet terug in het ontwerp, waarbij alleen een stukje gevel blijft bestaan terwijl het héle pand en niet alleen de gevel de monumentale status had. Een vide vlak achter een erkerraam heeft weinig meer met architectuur te maken, omdat een erker daar niet voor bedoeld is. Ook de verdere uitwerking van de oorspronkelijke gevel, die een logisch vervolg van de plattegronden was, mist helderheid. Wij hadden graag gezien dat het oorspronkelijk heldere concept van architect Elzas niet belemmerend maar juist inspirerend zou zijn voor het ontwerp van deze panden. Wij zijn teleurgesteld in het ontwerp van de woningen aan het Wolfpad, de laatste woningen van het plan Schelphoek. In het beeldkwaliteitplan (2007-2010) is geparcelleerde bouw (eigentijds) met kappen opgenomen Oud Alkmaar 2016 27

Oud Alkmaar | 2016 | | pagina 15