Karin Bloemen Joke Blom Karin Bloemen is een zangeres en cabaretière die met haar opvallende verschijning, haar prachtige liedjes en bruisende optredens en theatershows al sinds 1983 de aandacht trekt. Na haar opleiding aan de Academie voor Kleinkunst ontving ze als student met de beste theaterprestatie de Pisuisseprijs. Ze ontwikkelde zich als zangeres en actrice in diverse Nederlandse televisie- en radioprogramma's, musicals, speelfilms en in vele shows als La Bloemen. In 2008 vierde ze met twee shows in theater Carré haar 25-jarig artiestenjubileum. Ze won een Gouden Harp, een Edison en de Annie M.G Schmidtprijs. In 2015 heeft Karin vooral veel succes met de Cirque Stiletto Show, waarin muziek gecombineerd wordt met acrobatische circusacts. Joke Blom was betrokken bij de oprichting van het Blijf-van-m'n-Lijfhuis Alkmaar en zette samen met de Anna Polakschool, de vrouwenvakschool in Zaandam, een vrouwen-mts op in de richting elektronica. Vanaf1994 was zij raadslid voor de PvdA van de gemeente Alkmaar. Blom was van 1990 tot 1995 directeur van het Centrum Beroepsoriëntatie en Beroepsbeoefening in Heerhugo- waard. In 1995 trad zij in dienst van het Internationaal Informatiecentrum en Archief voor de Vrouwenbeweging. Onder haar leiding maakte het IIAV een enorme ontwik keling door. Een maand voordat ze als wethouder in Alkmaar aan de slag zou gaan overleed ze volkomen onverwachts. Elke twee jaar wordt in Alkmaar de Joke Blom Speld uitgereikt om initiatieven van en voor vrouwen te waarderen. Kees studeerde natuurkunde in Delft en ging naar Engeland om te promoveren. Daar kwam hij in aanraking met de quakerbeweging en trouwde een miljonairsdochter uit die kringen. Kees ging de straat op om actie te voeren tegen de Eerste Wereldoorlog maar was zo lastig dat hij het land werd uitgezet en terugkeerde naar Nederland. De zeer principiële houding van het echtpaar, ook wat betreft geld, leidde er toe dat hun kinderen honger hadden en dat ze in tenten in de vrije natuur gingen wonen. Boeke was een pacifist, een anarchist, een wereldhervormer, maar zijn gezin ging er bijna aan ten onder. In deze periode ontstond het idee een soort school op te richten. Na ingrijpen van de schoonfamilie werden de grootse idealen wat praktischer vormgegeven. Onderwijs was volgens Boeke een belangrijk middel om een betere samenleving te maken, zonder standen en met gedeeld bezit. Hij organiseerde O pedagogische conferenties en vanaf 1926 ontwik kelde hij in Bilthoven 'De Werkplaats Kinderge- G meenschap'. Leidraad in deze school was de harmo nische ontplooiing van ieder kind, zonder dwang ofkeurslijf Hij verwierp klassikaal intellectueel gericht onderwijs, ambachtelijke en sociale vaar digheden kregen veel aandacht. Boeke was hiermee baanbrekend en vernieuwend en kreeg internatio- k nale bekendheid. Niet alles op de school liep soepel, i maar hij was een zeer charmante man en een 1 getalenteerd musicus en dat maakte hem geliefd. W W Ook de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet yn J hebben hier hun schooltijd doorgebracht. B Alkmaar 1960 Alkmaar 1957 - Alkmaar 2004 12 Oud Alkmaar dec. 2015 Alkmaar 1884 - Abcoude 1966

Oud Alkmaar | 2015 | | pagina 9