Cornells Bosman Patrick Cammaert Rudi Carrell L Toen Cornelis een jaar ofvijfwas, vestigde zijn vader zich in Alkmaar en werd van eenvoudige winkelier een ondernemer met verschillende bedrijven. Na korte tijd landmeter te zijn geweest, werd Cornelis zijn vaders medefirmant in zoutziederij De Eendragt aan de Schelphoek. Maar hij had meer in zijn mars. Nog maar 34 jaar oud stichtte hij de onderneming die bij de Alkmaarders het meest bekend zou blijven, de stoombootonderneming Alkmaar Packet. Oorspronkelijk was dit een veerdienst van Alkmaar naar Zaandam, maar later werd die doorgetrokken naar Amsterdam. Na aanleg van de spoorlijn Den Helder Alkmaar begon hij ook een veerdienst Den Helder - Oudeschild ■I op Texel en dat beviel weer zo goed, dat zijn boten bijvoorbeeld Hj ook naar Vlieland en Terschelling gingen. Voor dit alles waren Hf natuurlijk veel schepen nodig, dus kocht hij scheepswerf 't Hondsbosch die eveneens een bloeiende onderneming werd. Maar Cornelis was meer dan alleen een gedreven en vindingrijke ondernemer. Hij was ook vader van twaalf kinderen en dus was er jjjf altijd wel een onderneming, die een van zijn zonen na door hem te r' ;S l^nfaiHUJiiiMiiiiKa^MI zijn ingewerkt kon voortzetten. Daardoor bleef er voor Cornelis S^.l tijd over om de politiek in te gaan en, hoewel katholiek, voor de Liberale Kiesvereniging meer dan 25 jaar deel uit te maken van de gemeenteraad van Alkmaar waarvan driejaar als wethouder. Ook was hij bestuurder van maatschappelijke en commerciële instellingen als de Ambachtsschool, de VW 'Alcmaria' en de Kamer van Koophandel. Cammaert is generaal-majoor van de mariniers buiten dienst en heeft leiding gegeven in diverse vredesmissies. Hij werkte als commandant van het Nederlandse bataljon Mariniers in Cambodja en in Bosnië. Vanafoktober 2000 was hij de Force Commander van de V.N.-missie Ethiopië en Eritrea. In 2002 werd hij militair adviseur voor vredesmissies van de Verenigde Naties. Hij was de hoogste militair binnen de V.N. en de eerste adviseur van secretaris-generaal Kofi Annan. Vanaf 2005 was hij commandant van de oostelijke divisie van de V.N.-missie in Congo, die beschikt over ruim 15.000 militairen. Op 9 oktober 2008 werd hij gewaardeerd met de Carnegie Wateler Vredesprijs voor zijn verdiensten voor de internationale vrede. RudolfWijbrand Kesselaar, zoals zijn echte naam luidde, begon zijn loopbaan als artiest in het Gulden Vlies bij het cabaretgezelschap van zijn vader en groeide uit tot een bekend tv-entertainer. Hij werd nationaal bekend toen hij met het liedje Wat eengeluk dat ik een stukje van de wereld ben meedeed aan het Eurovisiesongfestival van 1960. Zijn doorbraak kwam met de Rudi Carrell Show, waarvoor hij de zilveren roos van Montreux kreeg. De Duitse carrière van Carrell begon in 1965, en het was vooral in Duitsland dat 'der Rudi' ongekend populair werd. Carrell kreeg in 2000 de Alkmaarse stadspenning en werd in 2001 Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege zijn verdiensten voor de Nederlands-Duitse betrekkingen. In Duitsland kreeg hij al in 1985 om dezelfde reden het Bundesverdienstkreuz. MAAR-PACKt' Akersloot 1830 - Alkmaar 1911 Alkmaar 1950 Alkmaar 1934 - Bremen 2006 Oud Alkmaar dec. 2015 19

Oud Alkmaar | 2015 | | pagina 12