Historisch Café Agenda plaatsen van luifels. In de meeste gevallen hebben wij daar geen bezwaar tegen. In de Schoutenstraat 3 hadden wij echter bezwaar tegen de dakopbouw die te groot is om nog dakkapel te mogen heten. Het schoolgebouw Achter de Vest 3-6 krijgt de functie het bestemmingsplan mogelijk is, maar vragen ons af of deze ontwikkeling wenselijk is in dit soort kleinschalige straten. Voor het realiseren van een appartementencomplex aan Koningsweg/Doelenkluft adviseerden wij om de hoogte visueel te beperken door een plint toe te passen. van een hotel. Het ziet er naar uit dat dit zorgvuldig gebeurt. Noodzakelijke ingrepen als het plaatsen van een lift eist creativiteit van de architect om het zorgvuldig in het gebouw te integreren. Op de Kanaaldijk 273 wordt een stolp aangepast aan de eisen van de tijd, waarbij de ingreep het contact tussen nieuw en oud laat zien. In de Egmonderstraat 14 is een aanvraag ingediend voor het plaatsen van een schuur achter in de tuin. Die tuin grenst aan openbaar vaarwater (Hoevervaart) en direct aan de overzijde is een voetpad (Waterlaan). Het is beschermd stadsgezicht. Wij hebben bezwaar tegen de situering en adviseren de schuur iets meer naar voren te plaatsen en de bereikbare kademuur te handhaven met beplanting zoals bestaand. De kwaliteit van de oever dient behouden te blijven. In de Oosterburgerstraat 13-17 is een bouwplan voor zes appartementen. Wij begrijpen dat dit plan volgens Een druk programma in het kader van het samenwer kingsproject tussen de Alkmaarse erfgoedinstellingen. Dinsdag 21 april is er een lezing 'Kruseman, kunst broeders uit de Romantiek' door Marjan van Heteren. Deze lezing sluit aan op de tentoonstelling in het Stedelijk Museum Alkmaar. Donderdag 21 mei houdt Marjan Schwegman een lezing over de geschiedenis van het verzet tijdens WOII. Op 30 juni is er een lezing over koning Willem II door Jeroen van Zanten. Al deze lezingen zijn in de Bibliotheek Kennemerwaard, Gasthuisstraat 2, vanaf 20.00 uur. Voor leden van de HVA geldt een gereduceerde prijs van 5,00. Verder is er op zondag 17 mei in De Rijp en op zondag 14 juni in Schermerhorn van 14.00 tot 16.00 een bezichtiging van de kerkramen o.l.v. Janneke van Zanten en vervolgens een dorpswandeling o.l.v. een gids. Reserveren verplicht via alkmaar@bknw.nl of per telefoon 072-5156644. 28 Oud Alkmaar 2015 HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR De vereniging werd in 1925 opgericht. Zij heeft tot doel het beschermen en voor het nageslacht bewaren van de historische schoonheid van Alkmaar en omgeving en het aanmoedigen van de studie van de plaatselijke geschiedenis. Dit doet zij o.a. door het geven van welstandsadviezen, het organiseren van stadswandelingen, excursies en lezingen. Jaarlijks wordt de Oud Alkmaarprijs en tweejaarlijks de Puienprijs uitgereikt. Postadres van de vereniging is Nassaulaan 43, 1815 GJ Alkmaar. Ook via internet is de vereniging bereikbaar: info@historischeverenigingalkmaar.nl of www.hvalkmaar.nl. Het bestuur van de vereniging is als volgt samengesteld: Leen Spaans, voorzitter, Carola Hoogeveen, secretaris, Wim van der Molen, penningmeester, Feyko Alkema, Marlies ten Berge, Hiske Bienstman, Bert Muis, Paul Stoop en Rob de Vries, leden. De prijs van het lidmaatschap bedraagt €20 per jaar. Rekeningnummer NL62INGB0000600401 t.n.v. Historische Vereniging Alkmaar. Dinsdag 7 april Wandeling getiteld 'Leren in Alkmaar'. Start: 19.00 uur voor het Murmellius gymnasium. Woensdag 15 april Jaarvergadering. Na de pauze een lezing van Bert Muis getiteld: 'Het Noord-Hollands Kanaal heeft twee kanten. Varnebroek 31, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 28 april Lezing van dhr. prof. dr. D. Bosscher over de Alkmaarse verzetsheld Fritz Conijn. Varnebroek 31, aanvang 20.00 uur. Maandag 11 mei Wandeling langs plekken in Alkmaar die een rol speelden in WO II en de bevrijding. Start: 19.00 uur op het begin van de Wilhelminalaan. Maandag 8 juni Een wandeling 'langs de rand van de Bergermeer'. Start: 19.00 uur bij kinderdag verblijf Rhapsodie aan de Beethovensingel 3. Woensdag 1 juli Waar vinden we sporen van 90 jaar verenigingsgeschiedenis? Wandeling. Start: 19.00 uur bij ons kantoor Nassaulaan 43. Woensdag 9 september Jubileumviering '90 jaar HVA'. Zondag 13 september Wandeling "kunst en ambacht". Start: 14.00 uur op het Canadaplein.

Oud Alkmaar | 2015 | | pagina 16