Algemene ledenvergadering Bestuur Ledenadministratie 2014 Financieel verslag 2014 Jubileum Redactie Pinksterdrie Alkmaar aan de muur? Open huis in 2015 Nieuwsbrief Werkgroep Inventarisatie Van de werkgroep preadvies Van harte welkom bij de algemene ledenvergadering op 15 april a.s. Naast de huishoudelijke agenda is er de uitreiking van de Oud Alkmaarprijs 2015 en na de pauze een lezing door Bert Muis over de geschiedenis van het Noord-Hollands Kanaal. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, mededelingen 2. Notulen van de algemene ledenvergadering 2014 3. Jaarverslag 2014 4. Jubileum 90 jaar HVA 5. Financieel verslag 2014 en begroting 2015 door de penningmeester 6. Verslag van de kascontrolecommissie en benoeming nieuwe kascontrolecommissie 7. Bestuurszaken: samenstelling van het bestuur; poortje 8. Uitreiking Oud Alkmaarprijs 9. Rondvraag en sluiting van de vergadering De vergaderstukken worden ter vergadering uitgereikt. U kunt ze een week voor de vergadering ook vinden op onze website. Op 15 april vertrekken twee prominente bestuursleden: Marlies ten Berge en Wim van der Molen. Beiden vervulden de bestuurstaak negen jaar, de maximale termijn. Wij zijn hen zeer erkentelijk voor het vele goede werk voor onze vereniging. Marlies is een gedreven en accuraat lid van de redactie van Oud Alkmaar, Wim was onze precieze en betrouwbare penningmeester. Al de ervaring van deze twee trouwe leden wordt niet helemaal onttrokken aan ons werk. Marlies blijft in de redactie en is inmiddels ook een zeer gewaardeerde gids bij de wandelingen. Wim woont als het ware om de hoek, als we nog met vragen mochten zitten. Inmiddels is Paul Stoop, de nieuwe penningmeester vanaf 15 april, goed door hem ingewerkt. Daartoe werd Paul vorig jaar al benoemd. Maar ook Carola Hoogeveen, onze secretaris, verlaat het bestuur. Zij maakt daarmee één termijn van drie jaar vol. En daar zijn we haar dankbaar voor, want zij combineerde deze functie met een steeds drukkere loopbaan. Zij heeft ons behalve met het secretariaat enorm geholpen met het vernieuwen van de huisstijl en met de prachtige vormgeving van de boeken die we als eindejaarsgeschenk aan u zonden. Waar dus in de vacature van penningmeester vorig jaar al is voorzien moeten we nu twee andere vacatures vervullen. Kandidaten voor de vacante functies dienen dit tot uiterlijk drie dagen van tevoren schriftelijk bekend te maken bij de secretaris van het bestuur. In de vacature 'eindredacteur' Oud Alkmaar stelt het bestuur u voor Gerard Dekkers te benoemen. Gerard woont al lange tijd in Alkmaar, met een achtergrond als rector in het voortgezet onderwijs in Volendam, na o.a. een studie geschiedenis. In de vacature 'secretaris' stelt het bestuur u voor te benoemen Frank Numan. Hij is thuis in alle moderne, digitale secretariaatstechnieken en als projectleider werkzaam in het internationale bedrijfs leven. Beiden hebben een ruime bestuurlijke ervaring. Dat beiden ook een passie hebben voor de stads geschiedenis en het belang daarin van onze vereniging onderschrijven zullen ze zelf graag toelichten ter vergadering. Het aantal leden op 1 januari 2014 bedroeg 1177. Door verhuizing, bedanken, overlijden en andere oorzaken nam het aantal leden in 2014 af met 59. Door aanmelding van 105 nieuwe leden is het jaar afgesloten met 1223 leden. Omdat veel leden meer betalen dan het minimum bedrag van €20,00 is in totaal €25.616,59 contributie ontvangen. Daarnaast waren er andere inkomsten waaronder rente, verkoop exemplaren Oud Alkmaar, Pinksterdrietocht en donaties. Het totaal aan inkomsten bedroeg 34.070,35. De totale uitgaven bedroegen 24.866,24. Het jaar 2014 is afgesloten met een voordelig saldo van 1.204,11 met een reservering van 8.000,00 t.b.v. het 90 jarig bestaan. Tijdens de jaarvergadering willen we u vertellen wat we allemaal organiseren om het jubileumjaar luister bij te zetten. Daarna publiceren we het in de media, in de stadskranten, maar ook op onze website. Hoogtepunt zal zijn een bijzondere feestelijke lezing en receptie op woensdag 9 september, van 16-20 uur, in de Grote Kerk te Alkmaar. Daar is plaats voor enkele honderden leden. Noteert u de datum alvast als het uw interesse heeft. Te 2 6 Oud Alkmaar 2015 zijner tijd ontvangt u van ons een schriftelijke vooraan kondiging waarmee u zich kunt inschrijven. Daarna ontvangt u van ons een definitieve uitnodiging. Ook hier zal gelden: wie het eerst komt, wie het eerst maalt. De redactie van Oud Alkmaar is vanaf nu uitgebreid met twee nieuwe leden. Gerard Dekkers zal per april Marlies ten Berge opvolgen als contactpersoon binnen het bestuur. Verder komt Lisa Oskamp, historicus en docent, ons team versterken. Op dinsdag 26 mei organiseren we de 'Pinksterdrie excursie'. Bij deze editie van Oud Alkmaar treft u de uitnodiging aan om mee te gaan. De excursie haakt in op het open-monumentendag-thema van dit jaar: Kunst en Ambacht. Dat we de glasindustrie en het glasmu seum in Leerdam op het oog hebben zal u dan ook niet hoeven te verbazen. Bovendien heeft Leerdam een mooi, historische centrum met een verrassend museum Er kunnen maximaal 100 mensen mee. Wie het eerst komt (inclusief storting van het bedrag), wie het eerst maalt. Een onderdeel van de jubileumviering is het maken van een boek over Alkmaar met hedendaagse Alkmaarse kunstenaars èn met oudere, bekende en onbekende kunstwerken over Alkmaar. Heeft u een mooi Alkmaar schilderij aan de muur hangen en vindt u het leuk als een foto daarvan een plaats krijgt in dit boek neemt u dan zo spoedig mogelijk contact met ons op door een e-mail of een briefje te zenden, met een korte beschrijving van het onderwerp van uw schilderij of tekening, zo mogelijk met foto. Wij kunnen daarna een afspraak met u maken om een professionele foto door ons te laten maken. Uiteraard kunt u desgewenst anoniem blijven. E-mail: info@hvalkmaar.nl o.v.v. 'Alkmaar aan de muur'. Uw brief kunt u richten aan de Secretaris van de Historische Vereniging Alkmaar, Nassaulaan 43, 1815 GJ Alkmaar. Plaatst u linksboven s.v.p. 'Alkmaar aan de muur' op de envelop. Het blijkt dat ons Open Huis in een behoefte voorziet. Men komt kennismaken of geeft zich op als lid. Er worden vragen gesteld die weer tot zoektochten naar gegevens leiden. Verhalen worden verteld waar mogelijk artikelen voor Oud Alkmaar uit voortvloeien. Elke tweede zaterdag van de maand zijn wij open van 10.00 tot 13.00 uur. In de maanden juli en augustus is er geen open huis. Met de aanstaande vernieuwing van onze website wordt het ook mogelijk op regelmatige basis een digitale nieuwsbrief te verzenden. We gaan hierin samenwerken met Stichting Promotie Alkmaar, de uitgever van het evenementenblad Alkmaar Prachtstad. We kunnen u dan tussen het verschijnen van ons viermaandelijks tijdschrift Oud Alkmaar van nieuwtjes voorzien over activiteiten van en voor onze vereniging en op stadshistorisch gebied. Daartoe beschikken wij graag over uw e-mailadres. Hebt u interesse zendt u ons dan s.v.p. een e-mail met uw naam- en adresgegevens naar info@hvalkmaar.nl o.v.v. 'digitale nieuwsbrief'. De eerste brief is gepland voor na de zomervakantie. Deze werkgroep is inmiddels van start gegaan. Er wordt wekelijks gewerkt aan het in kaart brengen en in de computer invoeren van het archief en de bibliotheek van onze vereniging. In de toekomst zal dat ons in staat stellen sneller op vragen in te gaan. Ook krijgen we nu inzicht in wat ontbreekt en wat aanvulling behoeft. Kortom een hele klus waar een groep vrijwilligers zich enthousiast op gestort heeft. Dat de gemeente Alkmaar uitgebreid is met Graft-De Rijp en de Schermer heeft ook gevolgen voor de werkgroep preadvies. Wij hebben voor het eerst ook de plannen ontvangen in het gebied van Schermer en Graft-De Rijp. De werkgroep is uitgebreid met deskundigen uit dit gebied. De afspraak is dat plannen in de cultuurhistorisch relevante gebieden (dorpskernen en buitengebied) ook door ons van een preadvies voorzien worden. De historische verenigingen binnen de nieuwe gemeente Alkmaar blijven zelfstandig bestaan. Uit de bouwaanvragen blijkt dat Alkmaar er met de fusie veel fraaie panden bij heeft gekregen. In ieder geval is Alkmaar een groot aantal stolpen rijker. De bouwaanvragen voor Graft-De Rijp en de Schermer worden niet in deze rubriek besproken. Mocht de belangstelling daarvoor in 'klein Alkmaar' bestaan, kan altijd op deze beslissing worden teruggekomen. Er waren veel plannen waarbij kleine veranderingen plaats vinden zoals dakkapellen, het vernieuwen van een hekwerk, uitbreiding van een keuken en het Oud Alkmaar 2015 27

Oud Alkmaar | 2015 | | pagina 15