Co Nuyens daarop, hoogst verbolgen over de beslis sing, de medaille tegen de grond. Zo kreeg hij niet alleen door zijn werkstuk maar ook door zijn reactie veel publiciteit in Engelse en Nederlandse vakbladen en kranten. De Engelse avant-garde had er belang bij een discussie op gang te brengen over verouderde inzichten en zette Nuyens met zijn vernieuwende stijl van arrangeren in de schijnwerpers. Er werd nog lang over gesproken en deze discussies brachten een koerswijziging op gang in de reglemen tering van bloemenshows. Het was namelijk van groot belang dat Engeland kon blijven concurreren met bloementen toonstellingen in het kader van de EEG. Voor Arie Nuyens was de enorme publieke belangstelling een meevaller. In een Engelse krant werd hij omschreven als 'Mr. Adrianus Nuyens, the Dutchman, is one ofthe leading authorities on floral arrangement in the world' en het bekende dagblad The Daily Mail repte over briljante creaties die in het oog vallen. Dochter Lida werkte als gastvrouw in de zaak en zoon Co, geboren in 1935, ontwik kelde zich net als zijn vader tot bloem- sierkunstenaar. Beiden beschikten over dezelfde talenten en hadden dezelfde kijk op zaken in de bloemenhandel. Zoon Co zette de zaak dan ook voort in de stijl van vader Arie. Hij en zijn vrouw Janny Nuyens-Jonker waren gevoelvol en meelevend en deden op een prettige manier aan klantenbinding. Zij waren gezichtsbepalend voor bloemisterij Nuyens. Ook Co had de liefde voor het bloemenvak tot een kunst verheven en ook hij sprak mooie volzinnen zoals: "Met sfeervolle boeketten van bloemen en planten kun je een stukje hemel op aarde brengen" en tegen de schrijver dezes zei hij over haar trouwboeket: "En als we nou een Bieder- meiertje doen? Dan maak ik er een apart bossie van." Het werd een boeketje, mooi van eenvoud. Hij begreep in één oogopslag wat de vraag van de klant was en hoe het boeket eruit moest komen te zien. Zijn vak was zijn hobby en hij voelde zich daarin gelukkig. Hij was ook een gelovig mens, de natuur bewonderde hij als Gods schep ping. Naast bloemen en planten verlegden zij hun grenzen ook naar andere gebieden, zoals groenten en fruit en brood- en tarwedecoraties. Hij creëerde een waterval van tomaten en een brug van sperzie bonen. "Ik barst van het werk", zei Co een keer tegen een journalist, "arbeidstijden van zo'n veertien uur achtereen zijn heel gewoon geworden." Co Nuyens werd even succesvol als zijn vader en zette de zaak voort tot zijn dood. Onder grote belangstelling werd hij in maart 2009 begraven. De Jozefkerk aan de Kennemersingel was overvol en de kerkversieringen en bloemstukken waren van de hand van zijn zoon Arie. Deze Arie Nuyens jr. zette het bedrijf in afgeslankte vorm voort aan de Nieuwlandersingel 80 te Alkmaar. NeefToon en zijn zoon John Nuyens uit Limmen hadden een veredelingsbedrijfin dahlia's. Arie en Toon waren in de familie als 'bloem en knol'. Ze spraken dezelfde handelstaal en vulden elkaar aan. Arie en Co kwamen op zondag wekelijks bij hun familie langs om eigenhandig dahlia's te plukken. Vanafi963 kwam ook ieder jaar een delegatie van een Engelse, nationale organisatie van tuinliefhebbers naar Nederland en deed dan steevast Alkmaar aan. Deze organisatie verzorgt in mei de grootste van de Engelse bloemenshows in Southport. In 1963 vierde Arie Nuyens met zoon Co daar triomfen met smaakvolle combinaties van bloemen en fruit, zoals orchi deeën en lelies, bananen, citroenen en perziken. De jury was zeer verbaasd en kende hen de hoogste onderscheiding toe: een fraaie zilveren cup. Boven dien behaalden zij tegelijkertijd een gouden medaille voor een gerbera-stand, waarin fraaie dwergdahlia's van neefToon een prachtige achtergrond vormden. Het was een doorslaand succes voor de bloemen- arrangeurs uit Alkmaar! Nuyens mocht zich hofleverancier noemen. Het artikel uit de Alkmaarse Courant van 10 januari 1977 rept erover: "Als het koninklijk bruidspaar vandaag van zijn wintersportvakantie in Lech terugkeert, wordt het op paleis Soestdijk ZOON CO 66 Oud Alkmaar 2014 HOOGTEPUNTEN Etalage ter gelegenheid van een koninklijk/eest Foto Cees Noort Oud Alkmaar 2014 67

Oud Alkmaar | 2014 | | pagina 7