3 Zustervereniging Stichting Promotie Alkmaar (SPA) Foto's Pinksterdrie Agenda gevel van dit monument teveel wordt aangetast. Als er al een bank geplaatst moet worden lijkt het ons geen bezwaar deze 's avonds weer binnen te halen. Aan de Koningsweg 2 en 4 is een aanvraag gedaan voor een radicale verbouwing. Het ziet er naar uit dat de gevel aan de Koningsweg in oude staat wordt teruggebracht. Met het ontwerp aan de Gedempte Nieuwesloot wordt echter de architectuur van het bestaande gebouw aangetast. Het verdwijnen van het souterrain is daar een voorbeeld van. In 2004 was het pand op Laat 66 genomineerd voor de Puienprijs. Na tien jaar kwam de bouwaanvraag voor het bouwen van twee appartementen. Wij maakten bezwaar tegen de asymmetrische invulling van de gevel. Verbouwing van het pand Langestraat hoek Krebbe- steeg zou een kwaliteitsverbetering van de steeg kunnen betekenen. De Krebbesteeg is de nieuwe kauwgum- steeg geworden. Of de steeg daarmee een toeristische attractie voor Alkmaar Prachtstad is, valt te betwijfelen, kauwgumplakken blijven toch orale uitwerpselen. De Boombrug aan het Zeglis wordt inclusief de hamei in oude luister hersteld. In de afbeelding een zijaanzicht van de situatie in 1794. De kennismaking met de bestuursvertegenwoordigers van de Oudheidkundige Vereniging 'Het Schermerei land' van Schermer-Graft-De Rijp, de fusiegemeenten per 1 januari 2015, was destijds al hartelijk. In de afgelopen periode mochten wij een keer gastheer zijn en verzorgden onze gidsen een historische wandeling door de stad. We streven geen fusie na van onze verenigingen, maar waar dat zinvol is, zal er van tijd tot tijd samenwerking zijn. We wisselen informatie uit en maken melding van elkaars bijzondere activiteiten. Zo kunt u op onze website informatie vinden over een mooie excursie naar Amsterdam op 27 september. In het eerste halfjaar van 2014 heeft SPA ons geholpen bij de ledenwerving. U zag daar wellicht tekenen van in Alkmaar Prachtstad, het magazine, dat met de Alkmaarsche Courant verspreid wordt. Deze samen werking wordt voorlopig naar beider tevredenheid voortgezet. Er zal opnieuw aandacht zijn voor de ledenwerving en voor de publiciteit rond onze activiteiten, zoals de lezingen en de wandelingen. Alkmaar Prachtstad, de website van SPA en de digitale informatieborden langs de uitvalswegen van de stad worden daarvoor gebruikt. Ook onderzoeken we de mogelijkheden voor samenwerking bij onze digitale media. Als tegenprestatie leveren wij op verzoek historische achtergrondinformatie bij evenementen en gebeurtenissen in onze stad. Twee fotoboeken met een uitvoerige reportage van de restauratie van de Grote Kerk in 1923-1926 achtten wij dermate bijzonder en zeldzaam, dat wij veiligheidshalve deze boeken liever onderbrachten bij het Regionaal Archief. Daar zullen de foto's gedigitaliseerd worden, waarna ze voor ieder beschikbaar komen via de Beeldbank. Op dinsdag 10 juni togen we met een grote, volle bus naar Utrecht. Het vernieuwde Spoorwegmuseum was mede door de deskundige gidsen een aangename verrassing. Alle reden wellicht om dit jaar, waarin 175 jaar spoorweg wordt gevierd, nog eens privé terug te keren. Dat geldt minstens zo nadrukkelijk voor de stad Utrecht waar we met andere voortreffelijke gidsen konden genieten van onvermoede schatten van de rijke Utrechtse geschiedenis en architectuur. 5 6 Oud Alkmaar 2014 1 1 z Mr g X" HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR De vereniging werd in 1925 opgericht. Zij heeft tot doel het beschermen en voor het nageslacht bewaren van de historische schoonheid van Alkmaar en omgeving en het aanmoedigen van de studie van de plaatselijke geschiedenis. Dit doet zij o.a. door het geven van welstandsadviezen, het organiseren van stadswandelingen, excursies en lezingen. Jaarlijks wordt de Oud Alkmaarprijs en tweejaarlijks de Puienprijs uitgereikt. Postadres van de vereniging is Nassaulaan 43, 1815 GJ Alkmaar. Ook via internet is de vereniging bereikbaar: info@historischeverenigingalkmaar.nl of www.hvalkmaar.nl. Het bestuur van de vereniging is als volgt samengesteld: Leen Spaans, voorzitter, Carola Hoogeveen, secretaris, Wim van der Molen, penningmeester, Feyko Alkema, Marlies ten Berge, Hiske Bienstman, Bert Muis, Paul Stoop en Rob de Vries, leden. De prijs van het lidmaatschap bedraagt €20 per jaar. Rekeningnummer NL62INGB0000600401 t.n.v. Historische Vereniging Alkmaar. Dinsdag 9 september 'René Descartes in Egmond, zijn vrienden en netwerken in Alkmaar en Haarlem. 'Lezing door Peter van den Berg. Varnebroek 31, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 12 september Wandeling langs hoogtepunten van Ringers Chocoladefabriek en bezoek aan Ringers Festival. Start: 18.45 uur, Varnebroek 17 Alkmaar. Aanmelden kan via A.Muis78@upcmail.nl. Deelname: €5,00 incl. een drankje met chocoladetraktatie op het eindpunt. Zondag 14 september Een wandeling 'van West-Friesland naar Alkmaar'. Aansluitend op het thema transport van monumentendag een blik op het vervoer aan de oostkant van Alkmaar en wat daarbij kwam kijken. Start om 14.00 uur bij obs. De Zes Wielen aan de Munnikenweg. Donderdag 9 oktober Lezing over 'Groen om trots op te zijn!?' door J. ten Hoonte. Een kijk op verleden en heden van de Alkmaarse plantsoenen. Varnebroek 31, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 11 november Gerrit Valk houdt een lezing over 'AZ en de geschiedenis van het profvoetbal in Alkmaar'. Plaats van de lezing is de Trefpuntkerk, Louise de Colignystraat 20. Aanvang 20.00 uur.

Oud Alkmaar | 2014 | | pagina 16