Algemene jaarvergadering Afscheid Voorstellen Ledenadministratie 2012 Financieel verslag 2012 Pinksterdrietocht Nassaulaan 43 Traverse; beter van niet! Ringers Van de werkgroep welstand Op woensdag 17 april bent u van harte welkom op onze algemene jaarvergadering. De deur van Varnebroek 31 staat vanaf 19.30 uur voor u open. De vergadering begint om 20.00 uur. De agenda voor de jaarvergadering luidt: 1. Opening, mededelingen 2. Notulen van de algemene jaarvergadering 2012 3. Jaarverslag 2012 4. Financieel verslag 2012 en begroting 2013 5. Verslag van de kascontrolecommissie 6. Benoeming nieuwe kascontrolecommissie 7. Bestuurszaken: o.a. voorstel benoeming erelid, stand van zaken 'Ringers', stationsgebied. 8. Bestuurssamenstelling: de heer Jan Nachbar en de heer Kees Tiebie treden beiden af volgens rooster. Het bestuur stelt één functie, die van de heer Nachbar, vacant. Kandidaten voor de vacante functie dienen dit tot uiterlijk drie dagen van tevoren schriftelijk bekend te maken bij de secre taris van het bestuur. Het bestuur stelt mevrouw dr. Hiske Bienstman voor. Herbenoeming: de heer Leen Spaans, voorzit ter, geeft te kennen beschikbaar te zijn voor een volgende bestuurstermijn. Het bestuur stelt van harte voor hem opnieuw te benoemen. 9. Uitreiking van de Oud Alkmaarprijs 2013 10. Rondvraag en sluiting van de vergadering Daarna verzorgt de heer Rob de Vries een lezing over de stadsontwikkeling van Alkmaar in de twintigste eeuw. Na afloop bieden we u een drankje aan en is er gelegenheid voor napraten. De stukken behorende bij de vergadering worden ter plekke uitgedeeld, zijn tot 24 uur voor aanvang van de vergadering schriftelijk of per e-mail op te vragen bij de secretaris, of zijn vanaf 28 maart te downloaden op www.hvalkmaar.nl. Dat we na negen jaar afscheid moeten nemen van onze bestuursleden Jan Nachbar en Kees Tiebie gaan we merken in het bestuur. Grote kennis van zaken op het gebied van de Alkmaarse geschiedenis en archeologie, twee rechterhanden, veel praktische intelligentie, een groot hart voor de vereniging èn een immer opgeruimd humeur...hoe vervang je dat zo 123? Dat begrepen Jan en Kees ook. Dus besloten ze achter de schermen nog een tijdje beschikbaar te zijn voor hulp bij ons archief, voor de vragen uit het onderwijs, voor de gidsengroep, voor de verzending van ons tijdschrift, voor de verkoop van onze boeken, voor de organisatie van de nieuwjaarsbijeenkomst. "Weggaan is een vorm van blijven", dichtte Rutger Kopland ooit. Dat is hier helemaal van toepassing en wij prijzen ons er gelukkig mee. Ondertussen zijn we Jan en Kees zeer erkentelijk voor hetgeen zij voor bestuur en vereniging betekenden in de afgelopen negen jaar. We nemen van beiden op gepaste wijze afscheid tijdens de jaarvergadering op 17 april a.s. In de bestuursvacature stelt het bestuur voor te benoemen dr. Hiske Bienstman. Zij is zelfstandig architectuurhistorica, gespecialiseerd in erfgoed en ruimtelijke ordening, en woont in Alkmaar. Hiske studeerde Kunstgeschiedenis aan de Rijksuniversiteit Groningen tot 2003 en promo veerde in 2007 aan de Universiteit van Birmingham in de stadsmorfologie. In haar werk begeleidde zij restauraties en verzorgde zij subsidieaanvragen voor monumenten. Zij ontwikkelde zich tot projectleider van grote en kleine evenementen, zoals de Reuvensdagen, met 800 deelnemers het grootste archeologiecongres van Nederland. Maar ook de Monumentenstudiedagen, Reconstructie in binnensteden en Groen in de stad vielen onder haar verantwoordelijkheid. Hiske heeft ons bestuur met haar kennis en ervaring veel te bieden. Het is dan ook met genoegen, dat we Hiske op de jaarver gadering aan u willen voorstellen. Het aantal leden op 1 januari 2012 bedroeg 1169. Door verhuizing, bedanken, overlijden en andere oorzaken nam het aantal leden in 2012 af met 68. Door aanmelding van 73 nieuwe leden is het jaar afgesloten met 1174 leden. Omdat veel leden meer betalen dan het minimum bedrag van 20,00 is er in totaal een bedrag van 24.105,50 aan contributie ontvangen. Daarnaast waren er andere inkomsten zoals rente, donaties en verkoop van exemplaren Oud Alkmaar. Het totaal aan inkomsten bedroeg 43.891,06, de totale uitgaven bedroegen 31.831,47. Het jaar 2012 is dus afgesloten met een voordelig saldo van 12.059,59. 2 6 Oud Alkmaar 2013 Op 21 mei hopen we met twee volle bussen af te reizen naar Delft. Terwijl we in Alkmaar voor onze vrijheid vochten aan het eind van de zestiende eeuw was Delft het machtscentrum van ons verzet tegen de Span jaarden. Er zijn in Delft veel sporen van achtergebleven. Toen we daarna in de zeventiende eeuw rijk werden deelde Delft in de nieuwe weelde, met prachtige huizen en kerken, beroemde schilders en de fameuze aardewerkindustrie. We gaan het allemaal zien op deze leerzame en gezellige dag. Wilt u graag mee, lever dan het deelnameformulier zo snel mogelijk in. U vindt het op de bijgesloten brief en op onze website. Uw plaats wordt gereserveerd in volgorde van ontvangst. Na de jaarvergadering hopen we ons nieuwe bestuurskantoor aan de Nassaulaan 43 te betrekken. Het is voor onze verhuurder, de Oudkatholieke St. Laurentiusparochie, een grotere klus geworden dan werd gedacht, toen men ons aanbood een oude, wat verwaarloosde opslagruimte te renoveren tot een mooie bestuurskamer. Maar de behulpzame vrijwilligers van de parochie en van de HVA hebben eer van hun werk. Op de Open Monumentendag, 14 september, houden we Open Huis. De wandelingen in het komende voorjaar willen we afsluiten bij ons nieuwe kantoor. "Hoe verzinnen ze het?" is de bondige samenvatting van al het commentaar, toen we via de media aan de hand van de impressies van Prorail/NS onze eigen interpretatie lieten zien van wat ons te wachten staat aan de Stationsweg. Een twaalf meter hoge traverse met een steile open trap. Alsof iedereen in Zaandam en Amersfoort zo blij is met de vergelijkbare stationstoegang. Het staat niet mooi naast het monumentale stationsge bouw, want het is te groot en te hoog. Het is door de hoogteverschillen en de grotere afstand tot de taxi's en de bussen minder reizigersvriendelijk dan de huidige tunnel. En de historische overkapping van perron 2/3 uit 1898, een gemeentelijk monument, moet eraan geloven: in het midden gaan een trap, een roltrap en een liftschacht er zeer dominant doorheen. Het had ook anders gekund. Wij pleitten al enkele jaren voor een nieuwe tunnel vanuit het stationsgebouw zelf. Dat is niet alleen de beste garantie voor duurzaam behoud van het historische stationsgebouw, maar ook qua sfeer voor de reizigers en omwonenden. En er hoeft dan niets vernield te worden aan de historische overkapping van perron 2/3. Op onze website vindt u een compleet dossier van onze inspanning om dit gemeentebestuur van gedachten te doen veranderen. Inmiddels is op 7 maart helaas het besluit genomen dat die traverse er toch komt. We kregen de uitnodiging mee te denken over de uitvoering. Daar zullen we op ingaan, onder handhaving van ons protest en ons recht om alle ber oepsmogelijkheden te benutten. Is er onzerzijds nieuws te melden, dan plaatsen we dat op onze website en onze facebookpagina. Van uitstel komt hopelijk geen afstel. De projectontwik kelaar MAB verzekerde ons in maart, dat de plannen ongewijzigd zijn, inclusief de afspraken met ons over het behoud van een deel van het oorspronkelijke gebouw. Maar de economische situatie van het land is niet bevorderlijk voor het snel kunnen verhuren van het nieuwe winkelcomplex. Daar wordt begrip voor gevraagd. MAB blijft hoopvol en brengt binnenkort een nieuwe brochure uit. Aan de woning Nassaulaan 28 wordt aan de achter zijde een aanbouw geplaatst waar wij geen bezwaar tegen hadden. We plaatsten wel enige kanttekeningen tegen de detaillering. Van het restaurant 'het Wapen (van Alkmaar)' op Laat 162 wordt een zonnescherm vervangen. Omdat daardoor de tekst: 'F.H. Ringers en zoon, timmer bedrijf en aannemer', die op de gevel geschilderd is, Oud Alkmaar 2013 27

Oud Alkmaar | 2013 | | pagina 15