de parochie gegroeid van ca. 150 tot ruim 300 leden. Daarmee is zij na Egmond en IJmuiden de grootste van Noord-Holland, groter zelfs dan die van Haarlem en Amsterdam. In 151513 is men dan ook verhuisd naar het in 15187 aangekochte en veel grotere kerkgebouw op Nassaulaan 43. Daarvoor waren wel weer enkele aanpassingen aan het gebouw noodzakelijk. In 2008 heeft het gebrandschilderde glas uit de voormalige Oud Katholieke Kerk van Rotterdam een plek gekregen in Alkmaar. Deze kerk aan de Nobelstraat, na de oorlog gebouwd als compensatie voor het bij het bombarde ment verloren gaan van kerk en pastorie, bleek veel te groot. De parochie ging mét de ramen over naar de parochie Schiedam. Zowel de altaartafel als de ramen bleken ook in Schiedam overbodig en werden aan Alkmaar geschonken. Het was een gelukkig toeval dat een van de ramen de heilige Laurentius afbeeldt. Sinds mei 20051 b °ok het oorspronkelijke kerkplafond weer zichtbaar: het gymzaal plafond dat de kerk de bijnaam 'de gymzaal van de Heer' had gegeven werd verwijderd. Omdat echter ooit de muur in de zaal was verwijderd, kwam het plafondoppervlak niet overeen met het vloeroppervlak en moest een vlak plafond- deel worden aangebracht. De hemelsblauwe kleur van het plafond en het groen van de achterwand verwijzen naar de oorspronke lijke kleuren uit 1953. Het gebouw wordt nog verder opgeknapt. De zaal op de eerste etage aan de voorzijde wordt geschikt gemaakt voor gebruik door de Historische Vereniging Alkmaar. De zolder wordt de archiefruimte voor zowel de HVA als de Oud-Katholieke Parochie. Gebrandschilderd raam uit 1951, naar een ontwerp van Paul Blom, Delft. Afbeelding van de heilige Laurentius. FotoJ. E Isinga Oud Alkmaar 2012 61

Oud Alkmaar | 2012 | | pagina 7