tn D' V i®" SBB ANBI-status Van de werkgroep Welstand De groepen hebben in het Victoriepark uitgemeten waar de stadsgracht tijdens het beieg lag, bekeken waar het Spaanse geschut stond en aangehoord waarom de Spanjaarden uiteindelijk de belegering van de stad opgaven. Ook hebben ze onderzocht hoe Van der Meij door de Spaanse linies wist te glippen en waar de door een musketkogel getroffen man was toen hij geraakt werd. Het was een leuk project waarbij maar weer eens duidelijk werd dat geschiedenis op locatie kinderen heel enthousiast maakt. Onze vereniging heeft de "Culturele ANBI" (Algemeen Nut Beogende Instelling)- status verkregen; we zijn dus niet belastingplichtig en de belastingdienst stimuleert het zelfs om onze instelling te begunstigen met een schenking. Denkt u daarom ook eens bij het opmaken van uw testament aan onze vereniging, die als ANBI- instelling een totale vrijstelling van successierechten geniet. Ook een eenmalige gift kan voor u aantrekkelijk zijn: een belastingplichtige in de inkomstenbelasting mag 1,25 keer het bedrag van de gedane gift in aanmerking nemen voor de giftenaftrek. Een gift van 100 kan dus voor 125 worden afgetrokken van de inkomstenbelasting. Over eenmalige en periodieke giften en over testamentaire schenkingen vindt u meer informatie op onze website. U kunt ook contact opne men met ons secretariaat. Nog steeds is te merken dat er in de bouw een crisis heerst. Het aantal bouwaanvragen blijft terug lopen of beperkt zich tot wijzigingen aan de gevel of het plaatsen van dakkapellen. Wij hebben kritisch gekeken naar aanvragen om zonnepanelen en airco-units te plaatsen, want in de binnenstad dient hier zorgvuldig mee omgegaan te worden. In de Koorstraat 33 is een verzoek tot wijziging van de pui aangevraagd. Wij hebben daar bezwaar tegen. Het betreft het kantoor van de vroegere Middenstands- bank. Ongeveer tien jaar geleden heeft de pui een renovatie ondergaan waarbij deze met respect voor de oorspronkelijk gevelindeling is gemoderniseerd. De gevel van het pand is gebouwd in de jaren dertig van de vorige eeuw. Het had een typische strenge bankpui in een geheel symmetrische gevel. Het pand heeft een verhoogde vloer en aan de buitenzijde is in de jaren '80 een straatverhoging aangebracht. Mede hierdoor lijkt het hardstenen kalf onder de bovenlichten relatief laag te zitten. Wij adviseerden het karakter van de pui met hardstenen kalf te handhaven en ten behoeve van meer licht alleen de borstweringen te verlagen en zo mogelijk ook het straatniveau weer terug te brengen waardoor de voornaamheid van de pui wordt hersteld. Voor de aanvraag van een nieuwbouwwoning aan de Korte Schermerdijk 1 hebben we geen bezwaar; deze woning van één bouwlaag met kap is goed passend in deze omgeving. Er is een aanvraag ingediend voor een verbouwing van Mosterdsteeg 13 hoek Luttik Oudorp 82 tot twee appartementen. Er komt een extra deurpartij. Wij advi seerden de oude detaillering toe te passen door gebruik te maken van het Gevelboek Alkmaar. r-i r—1 n t rj Op Kennemerstraatweg 159 betreuren wij dat zonder vergunning een terrasafscherming geplaatst is en daar voor een heg gerooid is. Het zicht op de fraaie gevel wordt daardoor weggenomen. Een groene erfafscher- ming bij het pand is juist goed passend in aansluiting op de particuliere tuinen. Voor Clarissenbuurt 57 is een aanvraag gedaan tot sloop van de woning en nieuwbouw met een verdieping hoger. Hoewel de bebouwing aan de Clarissenbuurt binnen het bestemmingsplan past maken wij toch bezwaar omdat de woning veel hoger gepland is dan de belendende bebouwing. Positief nieuws is de voorgenomen restauratie van de gevel van Spoorstraat 8 waar in de aanbouw een nieuwe passende voordeur komt. !R H R 1 tl! I 82 Oud Alkmaar 2012

Oud Alkmaar | 2012 | | pagina 28