Bestuursvacature Van de penningmeester Grote kerk Alkmaar: niet zo! De koppige kogel Per april 2013 ontstaat er een vacature in ons bestuur. Heeft u interesse, dan kunt u zich bij ons secretariaat melden als kandidaat. We zenden u dan een informa tiepakketje toe met een profielschets en nodigen u uit voor een gesprek. We zijn met name geïnteresseerd in iemand, die kan assisteren bij de organisatie van de lezingen en de wandelingen. Het gaat om een onbezol digde functie. Hebt u een dagdeel in de week beschik baar en kunt u voldoen aan onze functiewensen, dan zit u wellicht vanaf april met ons aan tafel. tot een cultureel centrum, dat meer bezoekers gaat trekken dan de 70.000 uit 2012. Het voorlopige plan uit juni 2012 heeft door een adviesgroep, waarin onder andere de Historische Vereniging Alkmaar zitting had, tot een advies geleid waarin om terughoudendheid in de inrichting is gevraagd. Wij vinden het forse ingrepen en merken op dat een lege kerk ook zijn waarde heeft. Met name het plaatsen van een groot barmeubel en een enorme opslagruimte in het zuider-, respectievelijk noordertransept tast de ruimtelijke werking van de kerk wezenlijk aan. Grote massieve expositiepanelen nemen het zicht op de monumentale inrichting weg. In het voorstel is onvoldoende duidelijk gemaakt hoe de kapel len kunnen worden benut voor expositie en opslag. Dat er in een tijd van grote bezuiniging op cultuur en ambtelijk apparaat zo'n kostbare herinrichting wordt overwogen wekt verbazing. Geacht lid. Als er geen los strookje in uw Oud Alkmaar zit dan heeft u ons een incassomachtiging gegeven. In dat geval wordt uw bijdrage voor het lidmaatschap voor 2013 eind februari begin maart van uw rekening afgeschreven. Zit er wel een strookje in het boekje, dan verzoek ik u het lidmaatschapsgeld van minimaal 20 zelf over te schrijven voor eind februari. Bij voor baat dank namens het bestuur, W.K. van der Molen. Verontrustend zijn de plannen voor de Grote Kerk die de gemeente Alkmaar op haar website heeft geplaatst. Voor ca. 2.000.000 moet de kerk verbouwd worden De afgelopen maanden heeft onze vereniging op verzoek van Huis van het Verleden meegewerkt aan het onderwijsproject 'Het mysterie van de koppige kogel'. De vondst van een opgegraven kogel bracht kinderen uit de hoogste groepen van het basisonder wijs in aanraking met gebeurtenissen en personen uit de 80-jarige oorlog. In het Victoriepark hebben Jan Nachbar en Bert Muis elf groepen basisschoolleerlingen duidelijk gemaakt wat er in 1573 in en rond de stad is gebeurd. Na uitleg over de aanleg van wallen rond de stad concludeerden de kinderen al snel dat de aan wezigheid van muren aan de noordkant van de stad voor de Spanjaarden reden was om daar aan te vallen. HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR Oud Alkmaar 2012 8i

Oud Alkmaar | 2012 | | pagina 27