genoten, bijvoorbeeld op de Rijks Middelbare Land bouwschool of de Handelsdagschool. De detaillering van de kozijnen zou zo slank mogelijk uitgevoerd dienen te worden om het karakter van dit pand in Delftse Schoolstijl zo veel mogelijk te respecteren. We hadden ernstig bezwaar tegen het vervangen van de karakteristieke deurpui van de voormalige wijn- heeft de Historische Vereniging Alkmaar zich ingezet om een bebouwing te realiseren die aansluit bij de woningen in de omgeving. De welstandscriteria voor eerdere grootschalige plannen werden na inspraak door de Historische Vereniging afgewezen. Dit ontwerp was mogelijk binnen de bestaande welstandsnota (je maakt immers ook geen nota om er vervolgens weer vanaf te willen wijken). De Parkstraat is een unieke straat in de binnenstad van Alkmaar met aan beide zijden tuinen. De voorgenomen berging in de tuin van Parkstraat 1 tast dit straatbeeld in ernstige mate aan. Vanwege het belang van het beschermd stadsgezicht zou de haag met taxus ge handhaafd moeten worden. Wat betreft Parkstraat 1 adviseerden wij een restauratieve aanpak in nauwe samenwerking met Monumentenzorg. Uniek is het uitkijkpunt op de hoek'toren', dat in de jaren negentig is teruggebracht. Op de oude foto van ca. 1900 uit het Regionaal Archief is dit ook zichtbaar. Ook de louvre- luiken zijn op deze foto nog zichtbaar. De hengen op de kozijnen zijn nog steeds aanwezig. Bij eventuele vernieuwing van de kozijnen dient de oorspronkelijke detaillering goed gevolgd te worden. Na ruim 10 jaar planvorming en onderscheiden met een gele kaart in het kader van de Puienprijs lijkt eindelijk het gat in de Spanjaardstraat (1 en 3) met een passend ontwerp voor een appartementencomplex ingevuld te worden. pakhuizen op Laat 85-87 (thans Italiaans restaurant Taormina). Door het plaatsen van hogere deuren wordt het karakteristieke bovenlicht aangetast. Het kalf in het bovenlicht, de gesmede scharnieren en de binnenluiken hebben een historische waarde. Je hoofd kunnen stoten is vervelend, maar het Italiaanse restaurant staat ook bekend om de zeer lage entreedeur! Na 17 jaar lijken de plannen voor bebouwing op de Randersdijk eindelijk uitgevoerd te gaan worden. Op de plek van de afgebrande stolpboerderij komt een appartementencomplex. Samen met de buurtbewoners 56 Oud Alkmaar 2012

Oud Alkmaar | 2012 | | pagina 30