Het regentenstuk met de portretten van de regenten tijdens het 250-jary lustrum in 15107. Geschil derd door Jan Bl eys. Collectie Huis van Achten. meer in alle deele aan den letter van het testament te voldoen." 12 Zodoende werd op 7 mei 1835 een provisio neel (tijdelijk] reglement gearresteerd, waarbij de bewoners minstens vijftig jaar moesten zijn en een behoorlijk verzekerd jaarlijks inkomen van f 150,- geëist werd, alsmede voldoening van f 2,- per week aan de moeder voor kostgeld, van f 1,- per maand voor wasloon, f 1,- met Nieuwjaar en f 0,50 met elke kermis voor het bed opmaken en stoffen van de kamer. Vuur en licht van de eigen kamer bleef voor eigen rekening van de proveniers. Aan de moeder werd uit de fondsen naarmate van het aantal proveniers fx,- of f 1,50 voor ieder per week toegelegd, boven haar salaris en genot van vuur en licht. Zij genoten vrije geneeskundige hulp, uitgezonderd ziekenhuisverpleging. Iedere provenier beschikte over een eigen kamer, welke hij zelf moest meubileren, terwijl de grote provenierskamer van 's morgens acht tot 's avonds tien voor allen opengesteld zou zijn. De moeder, die met een dochter en met behulp van een werkster de huishou ding deed, at aan de gemeenschappelijke tafel met de proveniers. Proveniers waren bij voorkeur personen uit Alkmaar. Jacob Josias de Lange, rentmeester van het provenhuis, vroeg op 16 maart X840 aan de Koning om autorisatie (toestemming] tot verkoop van het Nollenland in de Zijpe. "De polder en dijklasten bedragen negenvijftig centen. De geringe som van achttien gulden huur per jaar met zeer 38 Oud Alkmaar 2012 DE LAATSTE VERKOOP

Oud Alkmaar | 2012 | | pagina 12