HVA en sociale media Nieuwlandbrug publiciteitsspecialisten, waarmee we ook toegang kregen tot belangrijke netwerken in de wereld van het industrieel erfgoed, de Technische Hogeschool Delft en de Hogeschool van Amsterdam. In januari organiseerden we drie druk bezochte en zeer gewaardeerde Ringerswandelingen. We bezochten in februari alle fracties van de gemeenteraad en lieten bij elke fractie een 'Ringers-dossier' achter, we spraken tweemaal met vertegenwoordigers van eigenaar MAB, overlegden met leden van het college van B&W, met leden van de familie Ringers en zochten contact met het zakenleven van Alkmaar. Tijdens twee gemeenteraadsbijeenkomsten spraken we in met bouwkundige specialisten. Thans zijn we doende een stichting op te richten, die de actie voor het behoud van Ringers kan ondersteunen en een meer zakelijke benadering kan nastreven. We verwachten een uitnodiging van het college van B&W om samen met eigenaar MAB deel te nemen aan een 'workshop' over Ringers. Ook met de bewoners van het Arcadegebouw legden we contact. Het zal u inmiddels uit de pers wellicht duidelijk zijn, dat de politiek ondanks alle aangevoerde argumenten voor behoud en herbestemming van Ringers blijft geloven in een megagroot nieuw winkelcentrum op Overstad van 85.000 m2 en dat eigenaar MAB, onderdeel van de Rabobank, daarin geen plaats heeft voor de Ringersfabriek. "Zolang er niet gesloopt wordt is er hoop" is ons motto. We zetten dus onze actie voort. Ringers zou niet het eerste erfgoed in Nederland zijn, dat op het nippertje gered werd, doordat de aanvankelijke plannen onuitvoerbaar bleken. Op www.hvalkmaar.nl en onze 'social media' kunt u de vorderingen van onze actie op de voet volgen. We danken ondertussen zeer alle leden en niet-leden, die vrijwillig met tal van taken, schetsen, berekeningen, suggesties, contacten en andere goede ideeën onze actie steunden. Het bestuur volgde onlangs een cursus 'sociale media' bij een specialist op dat gebied, Mark Alphenaar, internetcoördinator van de KvK, sinds kort ook lid van onze vereniging en wellicht ook bekend van zijn website blikophetverleden.nl. We zijn sindsdien (voorzichtig, alle begin is moeilijk) te vinden op Facebook.com (Historische Vereniging Alkmaar) en op Twitter.com (histveralkmaar). We willen deze nieuwe media gebruiken om aandacht te vragen voor onze activiteiten (lezingen, wandelingen, publicaties), om te reageren op Alkmaarse erfgoedkwesties en om lezers te wijzen op onze website www.hvalkmaar.nl. Bij de sociale media gaat het steeds om korte berichten, die snel of zelfs onmiddellijk kunnen worden waargenomen. Op de website gaat het om grotere berichten, reportages en dossiers, die we daar ook langere tijd kunnen bewaren. Bent u af en toe op de digitale snelweg Bezoek ons dan ook eens op de website, Facebook en Twitter. door het basisplan wieger bru\n KWAM HIER IN 1971 EEN BETONNEN BRUG STICHTING NIEUWLANDBRUGBRACHT DE OPHAALBRUG IN 2011 TERUG Omdat de naam van de historische vereniging in hardsteen gebeiteld is mogen we over de nieuwe Nieuwlandbrug een mening hebben. In 1971 kwam door plannen van Wieger Bruin om het autoverkeer vrij baan te geven en dwars door de binnenstad een verbindingsweg aan te leggen, een nieuwe brug over de Oudegracht. Mede dankzij inspanningen van de Historische Vereniging Alkmaar is die weg er nooit gekomen. Wel lag er een brug die van nergens naar nergens ging, maar wel tijdens een stadswandeling mooie verhalen over gemeentelijk beleid en veranderd inzicht opleverde. Gelukkig levert de nieuwe brug ook genoeg stof op voor verhalen over gemeentelijk beleid anno 2011, want nergens ter wereld is een niet ophaalbare ophaalbrug te vinden. De brug is in beton gegoten en zal ondanks de (halve) balk onder het brugdek nooit kunnen bewegen. Een brug die Groot- en Klein Nieuwland met elkaar verbindt zou toch het straatprofiel moeten volgen. Dat doet deze brug echter niet. Er zal ongetwijfeld een reden voor zijn, maar raar ziet het er wel uit. Om van deze brug te kunnen genieten is een bankje op het oude brughoofd geplaatst. Helaas alleen toegankelijk voor acrobaten die over de fietsenrekken moeten klauteren. Kortom, ook de nieuwe brug geeft genoeg stof om de deelnemers van een stadswandeling te vermaken. -OM* rn'if 1 -• 28 Oud Alkmaar 2012

Oud Alkmaar | 2012 | | pagina 30