Van de werkgroep Welstand Nieuwe bestuurssamenstelling Ringerswandeling een succes huizen aan de Nassaulaan). De route ging langs de voormalige werkplaats van het bouwbedrijf op de Laat en de eerste en laatste chocoladefabriek aan het Varnebroek en de Kanaalkade. Ook werden maatschappelijke functies van de verschillende familieleden belicht aan de hand van historische plekken in de stad (regent van een provenhuis, wethouder en gemeenteraadslid, brandweercommandant, bestuurslid protestants-christelijk, onderwijs, voorzitter Oud Alkmaar, voorzitter 8-oktobervereniging en minister van wederopbouw). Onder de deelnemers aan de wandelingen bevonden zich leden van de familie Ringers en oud-werknemers van het bouwbedrijf en van de chocoladefabriek. Dit leverde tijdens de wandelingen weer veel nieuwe informatie en aardige anekdotes op. Aan het eind van de wandeling was het voor alle deelnemers duidelijk dat de familie een grote invloed heeft gehad op het uiterlijk, het maatschappelijk leven en de bestuurlijke besluitvorming van de stad. Dat er crisis in de bouw is heeft ook de werkgroep ervaren. Slechts enkele aanvragen voor grote verbouwingen bereikten de werkgroep, wel een flink aantal kleine verbouwingen zoals dakkapellen en uitbreiding aan achtergevels. Van de grotere werken noemen we het uitbreiden van het bestaande opvanghuis in de Van de Boschstraat hoek Gedempte Nieuwesloot. We hebben bezwaar tegen de verhoging van het pand tot aan de Gedempte Nieuwe sloot omdat de voorgenomen dakopbouw zichtbaar is boven de gevel van Gedempte Nieuwesloot 99. Dit is een unieke gevel in Amsterdamse School met elementen van De Stijl, waarvan er maar twee zijn in het centrum. Bert Muis en Guus Breebaart Bij het vertrek van Guus en Annelies uit het bestuur zijn er vacatures. Voor de taak van Guus, wandelingen en lezingen, stelde het bestuur u reeds in de brief, die het Puienprijsboek begeleidde, Bert Muis voor. Op het moment van schrijven is het bestuur nog in gesprek met twee kandidaten, één voor de taak van secretaris en een ter versterking van de bouwkundige kennis in het bestuur. Tijdens de bestuursvergadering van 10 april kan hierover een standpunt worden ingenomen, met de verwachting, dat het bestuur u tijdens de ledenverga dering aan de kandidaten kan voorstellen. De bestuurs- voordracht zal gepubliceerd worden op de website vanaf 11 april a.s. In januari hebben gidsen van onze vereniging in samen spraak met het Stedelijk Museum een Ringerswandeling samengesteld. Er bleek behoefte te bestaan om naast de tentoonstelling over de Ringers-fabriek ook de bouwactiviteiten en maatschappelijke betrokkenheid van de Ringersfamilie te belichten. Op drie zondagmiddagen hebben ongeveer 200 mensen aan deze wandeling deelgenomen. Tijdens de wandeling werden door de fa. Ringers gebouwde panden bekeken (o.a.Villa de Lange, het voormalig gebouw van De Nederlandse Bank en Ook hadden wij bezwaar tegen de aanvraag tot verbouwing van het pand Ridderstraat. Dit is nog één van de weinige panden in herkenbare Delftse Schoolstijl in de binnenstad. Helaas heeft het pand geen monumentale status. Op de eerste etage zou de indeling van de stalen kozijnen en de detaillering in de nieuwe kozijnen gehandhaafd moeten blijven. Onze suggestie om op de begane grond een hardstenen plint toe te passen is helaas niet gehonoreerd. zé Oud Alkmaar 2012

Oud Alkmaar | 2012 | | pagina 28