Agenda van de jaarvergadering Afscheid Ledenadministratie en financiën De algemene ledenvergadering van de HVA zal zijn op woensdag 18 april 2012, aanvang 20.00 uur op het Varnebroek 31 1. Opening, mededelingen 2. Notulen van de algemene jaarvergadering 2011 3. Jaarverslag 2011 4. Financieel verslag 2011 en begroting 2012 door de penningmeester. 5. Verslag van de kascontrolecommissie 6. Benoeming nieuwe kascontrolecommissie 7. Bestuursverkiezing. Mevrouw Breebaart treedt af volgens rooster. Mevrouw Janssen treedt af wegens werkzaamheden. Kandidaten voor deze functies dienen dit tot uiterlijk drie dagen van tevoren bekend te maken bij de secretaris van het bestuur. Het bestuur stelt de heer Bert Muis voor en andere kandidaten ter vergadering. 8. Uitreiking van de Oud-Alkmaarprijs 9. Rondvraag 10.Sluiting van de vergadering om ongeveer 21.00 uur. Na de pauze de lezing door dhr. Cox over stadsrechten. Om 22.00 uur wordt de avond afgesloten, waarna nog gelegenheid is voor het nuttigen van een drankje. Stukken behorende bij de vergadering worden ter plekke uitgedeeld en zijn tot 24 uur voor aanvang van de vergadering schriftelijk of per e-mail op te vragen bij de secretaris. Na negen respectievelijk acht jaar bestuurswerk voor de HVA, maken Guus Breebaart, vicevoorzitter, verantwoordelijk voor de lezingen en wandelingen en medeorganisator van de Pinksterdrietochten en Annelies Janssen, secretaris, plaats voor nieuwe bestuursleden. Wie heeft deelgenomen aan een wandeling langs historische panden, een lezing heeft bijgewoond of meegegaan is met een Pinksterdrietocht heeft kennisgemaakt met Guus als medeorganisator van deze activiteiten. Samen met Jan Nachbar vormde zij een team dat veel kennis heeft opgebouwd over de historische stad en daar boeiende verhalen over wist te vertellen. Guus was een hartelijke gastvrouw voor onze gidsen en zorgde er voor, dat het een team was. Daarnaast organiseerde Guus ruim 75 lezingen (bijna alle samen met Jan Nachbar) in de afgelopen negen jaar. Haar inzet voor onze vereniging was bijzonder groot. Daar zijn we haar zeer erkentelijk voor. Guus blijft gelukkig in de toekomst als gids nauw bij de HVA betrokken Annelies heeft gedurende acht jaar het secretariaat gevoerd van de HVA. Daarbij heeft zij veel mensen leren kennen die vroegen om informatie. Zij vertegenwoor digde de HVA, en soms zeer succesvol, in verschillende gemeentelijke werkgroepen, vaak samen met Henk de Visser. Te denken valt aan de werkgroepen voor de Schelphoek, de Hout en het Doelenveld. Ze kwam er weer in aanraking met de politiek, wat haar uiteindelijk stimuleerde om zich (opnieuw) verkiesbaar te stellen voor de gemeenteraad. Daar leer je keuzes te maken. Het vertrek uit het HVA-bestuur lag uiteindelijk voor de hand. De passie van Annelies ging ondertussen uit naar het schrijven over de stad. Zij heeft enkele boeken over historische delen van Alkmaar geschreven o.a. 400 jaar met liefde in de Alkmaarder Hout en een boek over de historie van de Schelphoek. De serie 'Achter de gevel', gedurende ruim vijf jaar verschenen in Oud Alkmaar, was ook van haar hand. Beiden, Guus en Annelies, nemen tijdens de ledenvergadering op 18 april afscheid van het bestuur. Het aantal leden op 1 januari 2011 bedroeg 1146. Door verhuizing, bedanken, overlijden en andere oorzaken nam het aantal leden in 2011 af met 53. Door aanmelding van 76 nieuwe leden is het jaar afgesloten met 1169 leden. Daar een groot aantal leden meer betaalde dan het minimumbedrag van 17,00 is er een totaal aan contributie ontvangen van 20.594,00. Daarnaast waren er andere inkomsten zoals: rente, verkoop exemplaren Oud Alkmaar en donaties. Het totaal aan inkomsten bedroeg 33.384,04. Omdat de totale uitgaven 35.764,35 bedroegen is het jaar 2011 afgesloten met een nadelig saldo van 2.380,31 In de bestuursvergadering van 28 februari 2011 is besloten om de jaarlijkse contributie te verhogen naar 20,00 met ingang van 1 januari 2012. HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR Oud Alkmaar 2012 25

Oud Alkmaar | 2012 | | pagina 27