Ringers en de Julianaschool Sis Leen Spaans Bij toeval werd op de CSG Jan Arentsz te Alkmaar vorig jaar een aquarel teruggevonden in de archieven van de school met het gebouw van de Julianaschool uit de Burgemeester Palingstraat. Dit fraaie schoolgebouw werd helaas in de jaren negentig gesloopt. In 15175 ging de Julianaschool op in het tegenwoordige Jan Arentsz, toentertijd nog Christelijk Lyceum Alkmaar geheten. De aquarel was beschadigd en wordt op dit moment gerestaureerd in Haarlem. Bij nadere bestudering ontdekten we op de aquarel de namen van de architecten: F.H. Ringers en J. van Reijendam! Van ons lid Joke Ringers, nazaat van de familie Ringers, kregen we een begeleidende toelichting: Uit het herinneringsboekje ter gelegenheid van de opening van de Julianaschool op 1 februari 151251. Toespraak van ds.Verwaal: "Ja, wij hebben ons erover te verheugen en te verblijden, dat door het uitdenken en in teekening brengen door de Heeren Architecten Ringers en van Reijendam (het zij mij vergund, Heer van Reijendam, den jongere voor de oudere te noemen, omdat door den Heer Ringers al zoveel voorarbeid verricht was voordat U beiden samenwerkten] en door den opbouw door de Heeren Aannemers Schaaf en Stegerhoek een gebouw is verrezen, dat door opbouw en inrichting een eeresaluut is voor Architecten, Aannemers en Bouwlieden." Toespraak F.H. Ringers: "Bij een feestdag behoort een cadeau. Wij meenden niet beter te kunnen doen, dan door aan het Bestuur een gekleurde perspectiefteekening van dit gebouw aan te bieden, welke in de Bestuurskamer is opgehangen." Deze mooie "perspectiefteekening" laat de toen moderne stijl zien, waarin architect Ringers werkte, beïnvloed door de Amsterdamse school en Jan Wils. Je moet meteen denken aan dat andere Ringers- gebouw met die opvallende raampartijen, jawelde Chocoladefabriek silif sl-sSffii iiS' IHiliiï .«IXlLil 16 Oud Alkmaar 2012

Oud Alkmaar | 2012 | | pagina 18