Puienprijs Alkmaar Collectie Hoeben Binnenstad een passende en kwalitatieve detaillering worden toegepast. De initiatiefnemer heeft dit wel toege zegd, maar het blijkt nog niet uit de tekeningen. Een plan om een gevel aan de Gedempte Baansloot te veranderen door het plaatsen van een garagedeur is begrijpelijk, maar leverde toch ons bezwaar op. Er is hier sprake van een beschermd stadsgezicht, terwijl deze oplossing het tamelijk troosteloze gebied eerder vergroot dan verkleint. In Schoutenstraat 18 wordt een nieuwe pui geplaatst. We vinden het positief dat de luifel weggehaald wordt en dat de twee puien als zelfstandige puien gerespecteerd worden. Ons advies was de lijst met loodbeslag te hand haven. Oorspronkelijke puien van Schoutenstraat 18. hangen lijkt de nieuwe mode de markies te zijn. We ver moeden dat de markiezen vooral een reclamedoel hebben en zijn van mening dat deze vorm van reclame geen nieuwe trend moet worden. Voor het pand Langestraat 9, een gemeentelijk monu ment, is een aanvraag voor het vernieuwen van de pui gedaan die bij ons op bezwaar stuitte. De huidige pui voldoet niet aan de actuele welstandscriteria, maar dat is geen reden om een beperkte wijziging van de pui-indeling te accepteren. Helaas is de oorspronkelijke pui met hard stenen borstwering en pilasters reeds lang geleden ver dwenen. Langestraat9 in 1923 en eind 19e eeuw. Zo gaat het boek heten, dat we in januari willen uitbrengen over de eerste tien jaar puienprijs, 2000- 2009. Het wordt een rijk geïllustreerd boek van ca. 130 pagina's in het formaat van Oud Alkmaar. Henk de Visser en Marlies ten Berge maakten een prachtig boek, dat we u eigenlijk als eindejaarsgeschenk hadden willen aanbieden. Maar complicaties bij de voltooiing ervan gaven vertraging. Wij hopen u nog voor februari te verrassen. In de winkel en bij de Vereniging gaat het boek 12,50 kosten. Alle leden ontvangen het gratis. Wellicht reden om nog snel een paar nieuwe leden voor ons te winnen, want die mogen dan nog meeprofiteren. De aanvraag voor het verbouwen van een winkelpand met bovenwoning in de Ridderstraat zou door het terug keren van een winkel een positieve uitstraling voor de hele straat kunnen betekenen. We hebben gevraagd de detail lering die dit gebouw in Delftse Schoolstijl nog heeft zowel in de winkelpui als in de bovenwoningen te behou den. Gelukkig wordt dit advies grotendeels opgevolgd. Opvallend veel aanvragen waren er voor het plaatsen van markiezen in de stad, zelfs voor winkelpanden op het noorden. Na de trend om aan elke gevel vlaggen te De zoon, de zeventig jaren gepasseerd, wilde de collectie bijzondere ansichten van de stad, die zijn vader eind negentiende eeuw begon aan te leggen, bijeen houden. Hij schonk de negen albums aan onze Vereniging. Met een contract hebben we de schenking en de bedoeling van de schenker vastgelegd. In het komende jaar proberen we de collectie te digitaliseren, zodat alle leden en anderen er van mee kunnen genieten via het internet. 84 Oud Alkmaar 2011 Vexrqevel nieuw, Gedempte Nleuweslcwt

Oud Alkmaar | 2011 | | pagina 30