Ringers denktank Henk de Visser Lidmaatschap 2012 Puienprijsverkiezing 2011 Bij het bestuur meldden zich onafhankelijk van elkaar vijf mensen, die met hun specifieke beroepsmatige kwaliteit wilden helpen bij de actie "Redt Ringers". We hebben toen een "denktank" gevormd om het bestuur te adviseren in deze actie. Aan tafel zitten een hoogleraar bouwkunde uit Delft, gespecialiseerd in herbestemming van oude gebouwen, twee architecten uit stad en regio, een deskundige op het gebied van kunstmanagement, een deskundige op het gebied van public relations. Namens ons bestuur doen de drie leden van de 'werkgroep Overstad' mee (Marlies ten Berge, Feyko Alkema, Leen Spaans). We bespreken de contacten met gemeente, eigenaar MAB en de pers, zoeken hulp bij landelijke organisaties op het gebied van duurzaamheid, herbestemming, industrieel erfgoed, monumentenzorg en heemkunde. We zijn uit op een overleg met eigenaar MAB, met Consortium Overstad en met de gemeente om na te gaan of er voor Ringers geen andere kansen zijn dan sloop en vervangende nieuwbouw. Op de website hebben we een nota geplaatst met onze visie: Ringers, het verschil tussen echt en namaak is sfeer. Aan het eind van de Puienprijsavond 2011 moest Henk de Visser nog een keer op het podium terugkeren om zelf een prijs in ontvangst te nemen. Die prijs lag al op hem te wachten sinds hij in april afscheid nam van het bestuur. Toen kreeg hij al de hoogste eer van de burgemeester met de gouden stadsspeld. Daar wilden we als HVA niet naast prikken, dus wachtten we op een goed nieuw moment. Henk verzette in de afgelopen jaren enorm veel werk voor onze vereniging en ons bestuur. Hoogtepunt was telkenjare de Puienprijsuitreiking. Die gouden speld van de Historische Vereniging Alkmaar komt Henk zeer toe! Als u het lidmaatschap betaalt via automatische incasso, dan wordt de contributie eind februari/ begin maart van uw rekening afgeschreven. Is er geen los strookje in uw boekje dan heeft u een incassomachtiging gegeven. Heeft u geen incasso afgegeven, dan verzoeken wij u het lidmaatschapsgeld van minimaal 20,00 zelf over te De prijs in deze categorie werd toegekend aan de panden van Esprit op Laat 233-235. De nieuwbouw op deze locatie heeft histo rische verhoudingen die gebaseerd zijn op het vorige pand, hoewel er een extra verdieping tussen is geplaatst. Dit nieuwe pand is gekopieerd op de naastliggende locatie. Hierdoor heeft het geheel een maken voor eind februari. Als herinnering zit er een strookje met rekeningnummer in dit boekje. We maakten de balans op en telden 1139 betalende leden. Onze ledenwerfactie met de brief in de vorige Oud Alkmaar heeft nog geen spectaculaire gevolgen gehad. Maar u denkt vast aan ons bij de komende feestdagen. Geef het lidmaatschap cadeau, dan snijdt het mes aan drie kanten: ontvanger blij, bestuur blij, en u tevreden over uzelf met zo'n cultureel cadeau-idee! Ook dit jaar kwamen tientallen panden in aanmerking voor de Puienprijsverkiezing 2011Tijdens de drukbezochte puienprijsavond zijn de winnaars bekend gemaakt. Na telling van de ruim 300 geldige stern- formulieren bleek de zaak van Wijdeman aan de Magdalenen- straat de winnaar van de Publieksprijs 2011 HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR ZAKELIJKE PANDEN NIEUWBOUW 82 Oud Alkmaar 2011

Oud Alkmaar | 2011 | | pagina 28