door brede afgeschuinde dagkanten (schuine diepte tussen wand- en deurvlak). Aan weerszijden van de verdiepte schuif deuren zijn in de voor- en achterkamer kasten aangebracht. De paneeldeuren en architraven (deur- en raamomlijstingen) in het gehele huis zijn nog oorspronkelijk. Ook sloten en sleutels zijn grotendeels ori gineel, de koperen deurkrukken in de woonkamers zijn uit circa 1975. In de beide woonkamers bevinden zich identieke, neorenaissance stucplafonds uit het eind van de negentiende eeuw. Het ontwerp is waarschijnlijk afkomstig uit een mallenboek voor stucwerk plafondde coraties. De ornamentiek bestaat uit typi sche neorenaissance motieven zoals rolwerk, ranken van eikenblad en eikeltjes, handwerk en een rechthoekig bol kussen ornament versierd met kruislings band- Detail van het raam in de voor kamer met afbeel ding van de Accijnstoren. FotoM. ten Berge. en 40 cm. diep. Onder de losse zitkussens van de vensterbanken bevindt zich een luik voor ondergelegen bergruimte. De benedenramen kunnen vanuit de venster bank tot halverwege afgeschermd worden, door uittrekbare panelen vanuit de ven sterbank. De bovenzijde van dit uittrekba re paneel is in de vensterbank afgedekt door een losse, smalle, uitneembare lat. De Art Deco glas-in-lood bovenlichten van de twee ramen en de voordeur zijn waar schijnlijk ontstaan tussen igr8 en 1924. In ieder bovenlicht bevindt zich één gebrand schilderd ovaal. Links de Waagtoren en rechts de nog niet verrolde Accijnstoren (dit gebeurde pas in 1924). De hoge schuifdeuren tussen de voor- en achterkamer zijn voorzien van glas-in- lood ramen die ieder 2,40 m. hoog bij 50 cm. breed zijn, echter zonder ovale medaillons. Deze deuren zijn zowel aan de boven- en de beide zijkanten omgeven 48 Oud Alkmaar 2011 STUCPLAFONDS

Oud Alkmaar | 2011 | | pagina 14