Verdronkenoord 69 Harold D.E. Bos Aan het Verdronkenoord staan vele fraaie woonhuizen. Het pand op nummer 69 is ongeveer 135 jaar oud en in die periode diverse keren verbouwd en veranderd van eigenaar. De laatste bewoonster liet een vrij authentiek interieur achter. Verdronkenoord 69. FotoJ. Elsinga. In mei 2011 kreeg de Historische Vereniging Alkmaar het verzoek van een van haar leden aandacht te besteden aan een bijzonder woonhuis. Het betrof het ouderlijk huis van John van der Rhee aan het Verdronkenoord, dat door het overlij den van zijn moeder (Annie Pool) leeg was komen te staan en nu te koop staat. De familie Van der Rhee had het huis in het begin van de jaren zeventig gekocht van de familie Tromp, die in het buurhuis woonde. Het huis was toen betaalbaar geweest vanwege de stadsvernieuwings plannen: een deel van het Verdronkenoord lag plat, de prijzen waren relatief laag. Mevrouw Van der Rhee - Pool, eigenaresse van café Schoonzicht iets verderop aan de Bierkade en inmiddels gescheiden, is er tot haar dood blijven wonen. Volgens John was ze 'groos' op haar huis en kon ze in haar eentje de boel eigenlijk alleen bijhou den, waardoor er aan het huis nooit veel is veranderd: voorzieningen als een centrale verwarming of een hypermoderne badka mer zijn nooit geïnstalleerd. Omdat het om een bijzonder interieur leek te gaan is contact gezocht met de dienst Monumentenzorg van de gemeente Alkmaar. Dit leidde ertoe dat een officiële beschrijving 'gemeentelijk monument en interieur' is opgesteld, waar het volgende stuk op is gebaseerd. Overigens is het bijzondere woonhuis geen gemeentelijk monument, of onderhavig aan een proce dure daartoe. Oud Alkmaar 20x1 65

Oud Alkmaar | 2011 | | pagina 11