Ijl:.!; n III i Agenda I De vereniging werd in 1925 opgericht. Zij heeft tot doel het beschermen en voor het nageslacht bewaren van de historische schoonheid van Alkmaar en omgeving en het aanmoedigen van de studie van de plaatselijke geschiedenis. Dit doet zij o.a. door het geven van welstandsadviezen, het organiseren van stadswandelingen, excursies en lezingen. Jaarlijks wordt de Oud Alkmaarprijs en tweejaarlijks de Puienprijs uitgereikt. Postadres van de vereniging is Oudegracht 249, 1811 CG Alkmaar. Tel. 06-22273936. Ook via internet is de vereniging bereikbaar: info@historischeverenigingalkmaar.nl of www.hvalkmaar.nl. Het bestuur van de vereniging is als volgt samengesteld: L. Spaans, voorzitter, A.V. Janssen, secretaris, W.K. van der Molen, penningmeester, F. Alkema, M.E. ten Berge, G. Breebaart, J.T. Nachbar en K. Tiebie, leden De prijs van het lidmaatschap bedraagt 20 per jaar. ING rekeningnummer 600401 t.n.v. Historische Vereniging Alkmaar. Woensdag 7 september Wandeling ter gelegenheid van 200 jaar Rechtbank in Alkmaar. Aan het eind worden wij ontvangen op het stadhuis door de gemeentesecretaris dr.J. Cox en architect P. Tauber. Start om 19.00 uur bij het Graaf Willemhuis in de Pieterstraat. Aanmelden bij Guus Breebaart, tel. 06-38275042 Woensdag 21 september Mevr. Lidewij de Koekkoek, directeur van het Stedelijk Museum, spreekt over "Portret van Alkmaar, de nieuwe koers van het Stedelijk Museum". Varnebroek 31, aanvang 20.00 uur. Zondag 9 oktober Ontzetwandeling. Start 13.30 uur bij het beeld van Adriaan Anthonisz bij de Ringersbrug over het Noord-Hollands kanaal. Woensdag 19 oktober De heer D. Buwalda en mevrouw A. Van Menen spreken over landgoed de Nijenburg. De heer Buwalda over de familie Van Foreest en mevr. Van Menen over Duitse dienstbodes en de Duitse dienstbode van de familie Van Foreest in het bijzonder. Varnebroek 31, aanvang 20.00 uur. Woensdag 16 november Puienprijsavond in de Trefpuntkerk, Louise de Colignystraat 20, aanvang 20.00 uur. HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR

Oud Alkmaar | 2011 | | pagina 31