Inhoudsopgave Redt Ringers Jaargang 35, nummer 2 - 2011 29 Marlies ten Berge De chocoladefabriek van Ringers 43 Jan Drewes Oude hoven 51 Alkmaar varia 53 Verenigingsnieuws Oud Alkmaar is een uitgave van de Historische Vereniging Alkmaar. Het tijdschrift verschijnt drie keer per jaar. Oude nummers zijn te koop bij Jan Nachbar, tel 072-5613332 Redactie Marlies ten Berge, Jan Drewes, Harry de Raad Redactieadres Kopij voor Oud Alkmaar en te bespreken publicaties zenden aan: Redactie Oud Alkmaar, p/a Historische Vereniging Alkmaar, Oudegracht 249, 1811 CG Alkmaar, of naar redactie@hvalkmaar.nl Druk nr58 total communication, Alkmaar. Historische Vereniging Alkmaar. Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de Historische Vereniging Alkmaar. OMSLAG Voor: De fabriek van Ringers. Particuliere collectie Achter: Luchtfoto van de Ringersfabriek vóór de oorlog. Collectie Regionaal Archief De ledenvergadering van april jl. vroeg het bestuur actie te voeren voor de Ringersfabriek. We ontwikkelden samen met een bevriende architect een spannende visie op de relatie tussen het historische stadscentrum en Overstad. De gerestaureerde Ringersfabriek vormt de verbindende schakel. Achter de witte gevelplaten van de vroegere meubelfirma van Klercq gaat nog de originele gevel schuil, waarin de invloed van de 'Nieuwe Zakelijkheid' van de jaren '30 van de vorige eeuw is te herkennen. Het moet mogelijk zijn die historische gevel met een typerende, fraaie vensterindeling weer in oude luister te herstellen. Als de er achter gelegen dwarsvleugels worden verbonden met glazen daken ontstaat er een schitterende ruimte, waarin je je kunt voorstellen, dat je straks dwaalt langs het vernieuwde Provadja, een museum voor moderne kunst, een artotheek, kunstenaarswerkplaatsen, winkeltjes, een grandcafé, een gezellig terras met uitzicht over het kanaal naar de oude stad.... Zaandam kreeg zijn Verkadefabriek terug, Amsterdam is trots op zijn Westergasfabriek. Maak Alkmaar blij met zijn Ringers. "Redt Ringers Op onze website vindt u gedetailleerde foto's, tekeningen en achtergrondinformatie. In deze Oud Alkmaar kunt u over de geschiedenis van de Ringers fabriek lezen. In de komende tijd proberen we het stadsbestuur en de projectontwikkelaars te interesse ren voor ons idee. Helpt u ons ook nieuwe leden te werven. In de bijge voegde brief leggen we u het hoe, wat en waarom uit. Veel genoegen met deze boeiende, nieuwe aflevering van Oud Alkmaar. Leen Spaans Oud Alkmaar

Oud Alkmaar | 2011 | | pagina 2