Van de werkgroep Welstand Pinksterdrie Puienprijs Nieuwlandbrug projectontwikkelaar voor zuinig om te gaan met dit unieke industrieel erfgoed. Over de herbestemming denken we graag mee. Zie onze website voor de uitwerking van onze ideeën, met veel foto's en tekeningen. In de vorige periodiek hebben wij reeds melding gemaakt van de restauratie van het Karenhuis. De afgelopen periode kwamen in Alkmaar weer drie toprestauraties gereed. De eerste is Het Huis met de Kogel aan de Appelsteeg 2 en 4, een restauratie op initiatief van woningbouwvereniging Van Alckmaer. De 'frisse' groene kleurstelling van het Huis met de Kogel grijpt terug op een oudere periode. In de winkelruimte van het hoekpand Appelsteeg Fnidsen is een kelder zichtbaar, die aangelegd is in de zestiende eeuw. Via de website van Van Alckmaer is een samenvatting van het bouwhistorisch onderzoek van de panden te downloaden. Huis met de Kogel tijdens Kaeskoppenfestival zou. Foto Henk de Visser Met twee bussen en bijna honderd deelnemers togen we op 14 juli naar Elburg en Amersfoort. Het was mooi weer, zonnig en warm genoeg om op een terras te zitten en te genieten van de rondvaart in open boten door de grachten van Amersfoort. Veel fraaie monumenten, prettige wandeltrajecten, verrassende catering op bijzondere plekken en aangename gidsen stonden garant voor een gezellige verenigingsdag. Volgend jaar een nieuwe kans voor hen die thuisbleven! Na een jaar onderbreking vanwege een tekort aan bouwactiviteiten zal dit jaar opnieuw een Puienprijs worden uitgereikt. De nominaties zullen op Open Monumentendag (10 september) bekend worden gemaakt. U kunt vervolgens via stemformulieren of via de website ook uw stem uitbrengen voor de Publieksprijs, die aan één van de nominaties wordt toegekend. De prijzen worden bekend gemaakt op de Puienprijsavond op 16 november. Er verschijnt binnenkort een boek in een oplage van 700 exemplaren over de nieuwe brug over de Oudegracht, waarvan men de werkzaamheden in december a.s. hoopt af te ronden: De Brug. Geschiedenis van de Nieuwlandbrug en haar omwonenden, (werktitel), voor 6 a 7 Van harte aanbevolen. Kasteelg'e Zilverstraat. Een recent afgeronde restauratie is die van 'het Kasteeltje' aan de Zilverstraat. Dit zeer bijzondere hoekpand in Jugendstil (gebouwd door architect Klaas Bakker) is geheel met oude details en kleurstelling hersteld, zoals het ooit voor de sigarenwinkel van Blauw gebouwd is. De derde opvallende restauratie is die van de Kaasfabriek van Eyssen. die nu een woonfunctie heeft gekregen. Bij industriële monumenten gaat het vaak niet alleen om de karakteristieke architectuur, maar ook om cultuurhistorie die samenhangt met de bekendheid van Alkmaarse bedrijven. Naast Eyssen kennen wij slechts een paar industriële monumenten zoals de Zoutketen, de 54 Oud Alkmaar 2011

Oud Alkmaar | 2011 | | pagina 28