niet doorgegaan. Nu werd een plan voor renovatie van nr. 98 ingediend en later een plan voor 94-90. Inmiddels voldoet het plan voor nr. 98 aan de welstandscriteria, maar wij formuleerden nog enkele aandachtpunten om het plan te versterken, zoals het zichtbaar houden van de hijsbalken en de muurankers, het handhaven van de luiken en het terugplaatsen van de oude T-vensters. Jammer is het dat de pui niet gewijzigd wordt, want deze doet geen recht aan de nieuwe kwaliteit van de gevel. Wij hebben gewezen op de pui op een foto uit 1925, ter inspiratie. Bij het plan voor ver/nieuwbouw van de andere twee panden hebben wij wel bezwaren tegen de geveluitwerking: bij het middelste pand gaat het om niet-passende kozijnen, bij het rechter pand om een niet- passende pui. Wij zijn benieuwd naar het definitieve plan, want het is positief dat deze verwaarloosde panden eindelijk worden gerenoveerd! Bij Gedempte Nieuwesloot 21 is de renovatie van de winkelpui zonder meer een kwaliteitsverbetering, maar de Historische Vereniging had wel bezwaar tegen het ontwerp. Wij zijn ervan overtuigd dat de oude strook met bovenlichten nog achter de huidige betimmering aanwezig is (zie oude foto). Wij adviseren deze te herstellen en vanuit deze structuur een nieuwe onderpui te ontwerpen. msm Mottrnm Dit pand aan de Gedempte Nieuwesloot krijgt een nieuwe pui. Wij hebben het idee dat de fraaie oude pui balk van de situatie uit 1974 nog aanwezig is achter de betimmering. Ook bij Toussaintstraat 17-19 staan wij in beginsel positief tegenover het renovatieplan, omdat de puien van deze karakteristieke panden op dit moment een weinig fraai beeld geven. Er zijn echter veel opmerkingen gemaakt over de gevelindeling en detaillering In februari stond het definitieve bouwplan voor 19 jongerenwoningen boven het nieuwe archiefdepot aan de Hoek Toussaintstraat/Prins Hendrikstraat in 1^74. Het linker pand heeft nog een originele pui, het rechter al niet meer. Collectie Regionaal Archief Alkmaar De huidige situatie is niet fraai en zal verbeteren door het renovatie plan Krelagestraat op de agenda. Wij hebben geen bezwaar tegen de nieuwbouw, maar wel tegen het kappen van alle bomen in de Krelagestraat zoals dat in het plan voor de omgeving was aangegeven. De kwaliteit van het straatbeeld met aan de ene zijde de nieuwbouw van het archief met de jongerenwoningen en aan andere zijde het gerestaureerde Karenhuis wordt aangetast door het verwijderen van de laanbomen aan beide straatzijden. Wij adviseren de bomen aan één van de straatzijden te handhaven. In januari werd het plan voor herinrichting van de Paardenmarkt behandeld. Met uitzondering van de evenementenverlichting en de milieustraat staan wij positief tegenover het plan. We adviseren de containers nog meer te concentreren in de hoek van het plein en een ingetogen kleurstelling te geven. De evenementen- of calamiteitenverlichting vinden wij door vorm en volume te duidelijk aanwezig op het plein; de verlichting op het Waagplein zou als voorbeeld gehanteerd kunnen worden. zuivelhandel m.salverda 28 Oud Alkmaar 2011

Oud Alkmaar | 2011 | | pagina 30