Inhoudsopgave Géén winterslaap! Jaargang 35, nummer 1 - 2011 1 Harry de Raad Haite Haijtema. Een roman over een Alkmaarse kruidenier 5 Leo den Engelse, Margreet Hoek, Flip Verduin en Pieter Schotsman Eerste gewin is kattengespin. De eerste windhennepklopper ter wereld 14 Marlies ten Berge en Jan Drewes Een bevlogen kunsthistoricus. Interview met oud-voorzitter Harold D.E. Bos 19 Aron Brouwer en Marthijn Wouters Een planthove in Alkmaar. Willem van Oranje en de Latijnse school 23 Alkmaar varia 25 Verenigingsnieuws Oud Alkmaar is een uitgave van de Historische Vereniging Alkmaar. Het tijdschrift verschijnt drie keer per jaar. Oude nummers zijn te koop bij Jan Nachbar, tel 072-5613332 Redactie Marlies ten Berge, Jan Drewes, Harry de Raad. Redactieadres Kopij voor Oud Alkmaar en te bespreken publicaties zenden aan: Redactie Oud Alkmaar, p/a Historische Vereniging Alkmaar, Oudegracht 249, 1811 CG Alkmaar, of naar redactie@hvalkmaar.nl Druk Ter Burg Offset, Alkmaar. Historische Vereniging Alkmaar. Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/ of openbaar gemaakt zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de Historische Vereniging Alkmaar. Voor: Vader Haijtema en diens (dienstplichtige) oudste zoon Pieter op het dakterras boven de winkel in de Langestraat, ca. 1938. Collectie Arno Haijtema Achter: Het Murmelliusgymnasium Sinds het vorige nummer van Oud Alkmaar, dat u in decem ber 2010 ontving, was het knap druk op het bestuursbu reau. We verhuisden van de Oudegracht naar de Bergerweg, maar tevergeefs.'s Avonds kan het met gemeenschapsgeld duur gerestaureerde erfgoedge bouw niet voor ons beschikbaar worden gesteld. Daar kwam men achter na de opening. Iets met de beveili ging. Dat was even slikken. We zijn weer terug op de Oudegracht, -u leest het goed-, 50 meter van ons vorige adres. Nu kregen we onderdak op Oudegracht 249. Maar dat ging niet vanzelf. Alle spullen moeten weer terug. We zijn levensgenieters, dat scheelt. Op de website kunt u nog de nieuwjaarstoespraak lezen, van 12 januari jl. U leest er onze beleidsvoorne mens voor 2011. Belangrijk: meer nieuwe leden werven. We hebben een plan voor het komende voor jaar. Ondertussen bereiden we ons voor op het vertrek van Henk de Visser uit ons bestuur, na negen jaar. Hij blijft gelukkig wel beschikbaar als lid van de werk groep welstand. Kom naar de jaarvergadering op 20 april, waar Henk de lezing na de pauze zal verzorgen. En dan waren er nog boeiende lezingen over de spec taculaire opgravingen op de Paardenmarkt en over de monumentale stadscarillons. We stelden een cultuur historische top-10 samen voor Overstad en startten een studiewerkgroep over de Alkmaarse midden stand. We probeerden de plannen voor het Doelenveld te laten verbeteren. Gaven een advies over de huisvesting van het MCA. We bedachten een prachtige Pinksterdrietocht (zie de bijgevoegde brief). Een paar voorbeelden maar. Het was bepaald geen tijd voor een winterslaap! Met onze bijdragen en plannen houden wij u graag wakker in ons monu mentale Alkmaar. Leen Spaans Oud Alkmaar OMSLAG

Oud Alkmaar | 2011 | | pagina 2