Redactiestatuut Ledenadministratie en financiën Ons poortje verzekerd Van de werkgroep welstand Het bestuur van de HVA heeft in overleg met de redactie van Oud Alkmaar een redactiestatuut opgesteld. Het is in te zien op de website. Bovendien willen we er op wijzen dat er copyright op de inhoud van het tijdschrift ligt. Dat betekent dat het niet toegestaan is zonder voorafgaande toestemming artikelen uit Oud Alkmaar elders te publiceren. Het aantal leden op 1 januari 2010 bedroeg 1163. Door verhuizing, bedanken, overlijden en andere oorzaken nam het aantal leden in 2010 af met 61Door aanmelding van 44 nieuwe leden konden we het jaar afsluiten met 1146 leden. Daar een groot aantal leden meer betaalt dan het minimumbedrag van 17,00 is er totaal 20.852,50 aan contributie ontvangen. Daarnaast waren er andere inkomsten zoals: rente, verkoop exemplaren Oud Alkmaar en donaties. Het totaal aan inkomsten bedroeg 38.090,21. De totale uitgaven bedroegen 37.814,24. Niet geheel in de begroting opgenomen was daarbij het schilderen van het poortje en het hek van het 'Hof van Alkmaar'. Het jaar 2010 is dus afgesloten met een bescheiden voordelig saldo van 275,97. Voorgesteld wordt om de contributie met ingang van 2012 te verhogen tot 20. De laatste jaarrekeningen laten zien, dat de marges steeds kleiner worden. Als we de verhoging achterwege laten worden ze negatief en kunnen we niet op dit niveau de lezingen en het blad Oud Alkmaar blijven verzorgen. De kosten zijn ondertussen immers wèl gestegen. Dankzij bemiddeling van onze oud-penningmeester Marco Maes van Maes Assurantiën is de opstalverzekering voor het poortje bij het Hof van Sonoy, dat eigendom is van de vereniging en is afgebeeld in ons logo, voortaan kosteloos ondergebracht bij Reaal Verzekeringen te Alkmaar. Marco Maes zag ook af van de bemiddelingsprovisie. Mooi gebaar voor de vereniging en de gemeenschap. Wij zijn Reaal Verzekeringen en Marco Maes zeer erkentelijk. De restauratie van het rijksmonument het Karenhuis, een voormalig seniorencomplex, is in augustus 2009 van start gegaan en kort geleden afgerond. Het Karenhuis, gebouwd in 1918-1919, is één van de eerste ontwerpen van het architectenduo Duiker en Bijvoet. De architectuur is duidelijk beïnvloed door de Amsterdamse School. De bouw van het Karenhuis is opgestart door de Vereniging voor Volkshuisvesting Alkmaar toen er door de invalidi- De bebouwing is hoofdzakelijk uit de periode 1850-1940 en wordt gekenmerkt door bijzondere woonhuisarchitec tuur en bijzondere gebouwen als de Cadettenschool, Westerlicht en de Gevangenis. Ook zijn er in het gebied drie fraaie begraafplaatsen gesitueerd. Voor een rijksbeschermd stadsgezicht moet de gemeente een conserverend bestemmingsplan opstellen dat veel gedetailleerder is dan een regulier plan. In de loop van dit jaar is een herziening van het bestemmingsplan Alkmaar Zuid, waarin dit gebied valt, aan de orde. De Historische Vereniging zal dan zeker een zienswijze opstellen. De karakteristiek van het gebied wordt bepaald door de structuur van bebouwing, water en wegen. Daarnaast is het groen specifiek voor het Westerhoutkwartier. Voor het gebied van de Hout is een ontwikkelingsvisie opge steld die binnenkort aan de Raad wordt voorgelegd. De Historische Vereniging heeft deel uitgemaakt van de adviesgroep en ondersteunde het plan voor het terug brengen van de buitensociëteit bij de Muzieknis. Voor de mogelijke herontwikkeling van het MCA- terrein betekent het dat de cultuurhistorie in het gebied vertrekpunt voor de herontwikkeling zou moeten zijn. Animatie herbouw buitensociëteit Oude buitensociëteit in de Hout 26 Oud Alkmaar 2011

Oud Alkmaar | 2011 | | pagina 28