Jaarvergadering Huisvesting Afscheid van Henk de Visser Westerhoutkwartier Op woensdag 20 april 2011 is de algemene ledenvergadering van de HVA, aanvang 20.00 in Varnebroek 31, inloop vanaf 19.30 uur. 1. Opening, mededelingen 2. Notulen van de algemene jaarvergadering 2010 3. Jaarverslag 2010 4. Financieel verslag 2010 en begroting 2011 door de penningmeester. Voorstel voor het verhogen van het lidmaatschap tot 20,- per jaar. 5. Verslag van de kascontrolecommissie 6. Benoeming nieuwe kascontrolecommissie 7. Bestuursverkiezing. De heer Henk de Visser treedt af volgens rooster. Kandidaten voor deze functie dienen dit tot uiterlijk drie dagen van tevoren schriftelijk bekend te maken bij de secretaris van het bestuur. Het bestuur draagt de heer Feyko Alkema voor. 8. Uitreiking van de Oud-Alkmaarprijs 9. Rondvraag 10. Sluiting van de vergadering om ongeveer 21.00 uur. Na de pauze verzorgt Henk de Visser een lezing over "De invloed van cultuurhistorie en ruimtelijke ordening op elkaar". Om 22.00 uur wordt de avond afgesloten, waarna er nog gelegenheid is voor het nuttigen van een drankje. Stukken behorende bij de vergadering worden ter plekke uitgedeeld en zijn tot 24 uur voor aanvang van de vergadering schriftelijk of per e-mail op te vragen bij de secretaris. De huisvestingsperikelen hebben ons de laatste tijd aardig beziggehouden. Noodgedwongen hebben we een aantal alternatieve locaties voor Bergerweg 1 onderzocht. Men kon de toezegging voor medegebruik of onderhuur niet waarmaken wegens beveiligingsproblemen. Bergerweg 1 is namelijk meestal 's avonds gesloten. En een vereniging als de onze komt vaak 's avonds bijeen! Zo stonden we onverwachts, meteen na de opening van ons nieuwe centrum voor cultuurhistorie, op straat. De lezingen organiseren we dit seizoen dus in de Sociëteit aan het Varnebroek. Bij het vinden van een geschikte vergaderplek ging het ook steeds om opslagruimte voor onze dossiers. Tenslotte konden we vanaf maart terecht op Oudegracht 249, de 'oude bibliotheek', waar we (met medewerking van 'Dè Verzekeringswinkel' en na bemiddeling van makelaar Broekman en de heer Wesseling, huiseigenaar) onze bestuursvergaderingen en enkele werkgroepbijeenkomsten kunnen beleggen, mèt voldoende opslagruimte. We bedanken iedereen, die met ons heeft meegeleefd en meegezocht. Ons postadres is vanaf heden dus: Historische Vereniging Alkmaar, Oudegracht 249, 1811 CG Alkmaar. Henk de Visser neemt tijdens de jaarvergadering na negen jaar afscheid van het bestuur. Hij blijft wel als actief lid betrokken bij de werkgroep welstand en de werkgroep puienprijs. Gelukkig maar, want Henks inzet en kennis voor de vereniging is op beide fronten boven alle lof verheven. We denken in Feyko Alkema, docent Kunst (Beeldend, kunst- en cultuurgeschiedenis en klassieke culturele vorming) in het voortgezet onderwijs te Alkmaar een waardig opvolger te hebben gevonden. Beschermde stadsgezichten Binnenstad en Westerhoutkwartier Na ruim tien jaar van voorbereiding heeft het Westerhoutkwartier eindelijk de status van beschermd stadsgezicht gekregen. Het is hiermee één van de 350 beschermde gezichten van ons land en het tweede van Alkmaar. Het Westerhoutkwartier is van nationaal belang als ste delijk woongebied met een oude wegenstructuur (Westerweg en Kennemerstraatweg), één van de eerste stedenbouwkundig ontwikkelde uitbreidingslocaties van Alkmaar (het Nassaukwartier) en een uniek stadspark. HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR Oud Alkmaar 20ii 25

Oud Alkmaar | 2011 | | pagina 27