Alkmaarders. Hij is ook erg tevreden over het tijdschrift, de lezingen, de wandelin gen en al die dingen waardoor je de leden betrekt bij de vereniging. Niet alles was natuurlijk succesvol. Protest tegen het stadskantoor mocht niet baten, maar daar staat tegenover dat de Puienprijs enorme invloed gehad heeft op het aanzien van de binnenstad. Met name de reclame-uitin gen zijn inmiddels heel wat ingetogener en fraaier dan tien jaar geleden het geval was. Belangrijk is ook, dat de HVA binnen het gemeentebestuur serieus genomen wordt, daarbij zeker geholpen door Joost Cox, een gemeentesecretaris met gevoel voor historie. Buiten het voorzitterschap om heeft Harold zich met allerlei kleinere opdrach ten beziggehouden. Zo heeft hij de collec tie Nierop geïnventariseerd. Jan Nierop (1839-1915} was meubelmaker in Alkmaar en stamde uit een familie van meubelma kers. Bij zijn overlijden vermaakte hij zijn collectie antieke schilderijen, meubelen, porselein, aardewerk en siervoorwerpen uit de zeventiende, achttiende en negen tiende eeuw aan de stad Alkmaar. Ze zijn nu deels te bewonderen in de op Harolds adviezen gerestaureerde Nieropkamer van het stadhuis. De regentenkamer van het Wildemans hofje is opnieuw aangekleed met een Biedermeier interieur, waarbij Harold onder meer interieuradviezen heeft gegeven voor de wandbespanningen afgeleid van de kleuren van het nog aan wezige schellekoord. En buiten Alkmaar zijn het vooral de 60 pronkkamers van even zoveel boerderijen in West-Friesland die zijn speciale aandacht hadden en nog steeds hebben, mede als bestuurslid van het West-Fries Genootschap. En, last but not least, zijn er de huiscolle ges voor ieder die zijn woning ook eens van binnen wil bekijken en wil genieten van zijn kennis. Harold geeft, soms samen met de musicoloog Joep van Brederode, huiscolleges en lezingen over wooncul- tuur, muziek, antiek en kunstgeschiede nis in de salon op de bel-etage van Wilhelminalaan 6. Het bestuur van de HVA in 2009 De salon van Huys Auerhaen. Foto Mark Koning 18 Oud Alkmaar 2011 ANDERE KUNSTHISTORIE

Oud Alkmaar | 2011 | | pagina 20