Inhoudsopgave En we gaan nog niet naar huis... Jaargang 34, nummer 3 - 2010 57 Pieter Smit en Jan Drewes Een 'Brave Hendrik' in Alkmaar? 63 Lucas Zimmerman Van kneppels, bokken en Zoutkeetbrug. Naamgeving van bruggen in Alkmaar 73 Anton Fasel Alkmaar na het beleg van 1573 78 Annelies Veronica Janssen Achter de gevel. Ruimzicht, een rijkversierd huis aan de Vierstaten 80 Alkmaar varia 81 Verenigingsnieuws Oud Alkmaar is een uitgave van de Historische Vereniging Alkmaar. Het tijdschrift verschijnt drie keer per jaar. Oude nummers zijn te koop bij Jan Nachbar, tel 072-5613332 Redactie Marlies ten Berge, Jan Drewes, Harry de Raad. Redactieadres Kopij voor Oud Alkmaar en te bespreken publicaties zenden aan: Redactie Oud Alkmaar, p/a Historische Vereniging Alkmaar, Bergerweg 1, 1815 AC Alkmaar. Druk Ter Burg Offset, Alkmaar. Historische Vereniging Alkmaar. OMSLAG Voor: De Schapenbrug in de sneeuw met de Bathbrug op de achtergrond. Prent van K. de Heer, 1950. Collectie Regionaal Archief Achter: Ronde stucplaquette in de entree van huize Ruimzicht aan de Vierstaten. Foto Annelies V. Janssen. Hoewel, de verhuizing van onze vereniging is aanstaande. We trekken in januari in het nieuwe Centrum voor Kunst en Erfgoed, Bergerweg 1 te Alkmaar. In goed overleg met gemeente en Regionaal Archief hebben we een betaalbare, praktische oplossing gevonden. De gemeente geeft ons om niet een bescheiden, eigen archiefruimte in gebruik. Voor onze vergaderingen kunnen we op huurbasis gebruik maken van de vergaderruimtes van het Regionaal Archief. Samenwerken met de andere gebruikers van het nieuwe centrum was voor ons een doorslaggevend argument. Zie voor die andere gebruikers www.ambachtsschoolalkmaar.nl Ondertussen was er op 17 november de goed bezochte thema-avond over '10 jaar puienprijs'. In woord en beeld werd duidelijk, dat de prijs een stimulans is geworden voor opdrachtgevers en architecten om verantwoord om te gaan met de cultuurhistorische aspecten bij nieuwbouw in de historische stadsdelen. We willen er een boekje aan wijden, dat in 2011 moet uitkomen, vóór we in het najaar de elfde keer aan een prijsuitreiking toe zijn. In het 85e jaar van onze vereniging gebeurt er zó veel: de vondsten van de Paardenmarkt, de discussie over het Doelenveld, de verplaatsing van het MCA, de ontwikkeling van de Schelphoek, de status van De Hout, alle nieuwe publicaties, het grote aanbod van lezingen...dat je maar tot één conclusie kunt komen: er is een bloeiende belangstelling voor Alkmaars Historie Wij zijn ook na dit jubileumjaar graag van de partij I Leen Spaans Oud Alkmaar

Oud Alkmaar | 2010 | | pagina 2