Van de werkgroep Welstand Van de secretaris MCABeeld mogelijk volume van 6 bouwlagen gezien van de Oudorper Hout Het was een drukke maand wat betreft ruimtelijke ontwikkelingen waarbij cultuurhistorie in het geding is. De plannen voor een nieuwe locatie voor het MCA op de voormalige voetbalvelden van DFS aan de Hoornse- vaart verontrustten de Historische Vereniging. Met name door de mededeling dat er tot zes lagen zou worden gebouwd en nadat bekend werd dat reeds met bewoners werd gesproken over de aankoop van woningen, werd duidelijk dat een waarschuwing gewenst zou zijn. Bij de te slopen woningen zijn een paar karakteristieke woningen waaronder een voormalige boerderij (gemeentelijk monument). Door middel van een open 'brandbrief' met een 'gefotoshopt' beeld van de mogelijke MCA-behuizing heeft de Historische Vereniging bezwaar aangetekend tegen deze locatie. Op onze vraag of er iemand een onderkomen voor de HVA heeft of weet, is geen reactie binnengekomen. De huisvestingswerkgroep bestaande uit Jan Nachbar, Wim van der Molen en ondergetekende hebben een aantal opties bekeken. In de laatste bestuursvergadering is besloten te verhuizen naar Bergerweg 1, de voormalige ambachtschool die geheel verbouwd wordt. Hierin komen de kantoren van het cultureel erfgoed, het Regionaal Archief en de Kunstuitleen. Annelies Veronica Janssen Wij hebben ook een zienswijze ingediend naar aanleiding van de sloopaanvraag van de monumentale boerderij Schermerdijk 1 (Boomlust) bij de Kippenbrug in Oudorp. Daar dreigt sloop door een wat formeel ambtelijke houding ten opzichte van het verzoek van de eigenaar twee woningen op het erf bij te bouwen als kostendrager voor de noodzakelijke restauratie. Het verzoek de monu mentale boerderij met erf op de gemeentelijke monumen tenlijst te plaatsen is door de Historische Vereniging reeds in 2008 gedaan. Helaas heeft de gemeente dit verzoek nog steeds niet in procedure genomen waar het conform artikel drie lid 1 en 2 van de Alkmaarse monumenten verordening wel toe verplicht is. Naar aanleiding van mijn oproep om te reageren op de sloop van de Ringersfabriek heeft architect professor Piet Tauber een reactie gestuurd. Een deel daarvan leest u in de Alkmaar Varia, de volledige brief is te lezen op de website. HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR Oud Alkmaar zo 10 8l

Oud Alkmaar | 2010 | | pagina 27