Oud Alkmaar Inhoudsopgave Van de voorzitter Jaargang 33, nummer 2 - 2009 29 Cor Visser en Jan Drewes Indianenverhalen in Alkmaar 38 Marlies ten Berge Beeldhouwer John Bier 43 Magda van Amsterdam De geschiedenis van het Grafisch Atelier 50 Annelies Veronica Janssen Achter de gevel. We konden de vuurtoren van Egmond zien 52 Alkmaar varia 54 Verenigingsnieuws Oud Alkmaar is een uitgave van de Historische Vereniging Alkmaar. Het tijdschrift verschijnt drie keer per jaar. Oude nummers zijn te koop bij Jan Nachbar, tel 072-5613332. Redactie Marlies ten Berge, Jan Drewes, Harry de Raad. Redactieadres Kopij voor Oud Alkmaar en te bespreken publicaties zenden aan: Redactie Oud Alkmaar, p/a Historische Vereniging Alkmaar, Oudegracht 245, 1811 CG Alkmaar. Druk Ter Burg Offset, Alkmaar. Historische Vereniging Alkmaar. OMSLAG Voor: De kaashandelaren, bronzen beeld van John Bier op het Waagplein Achter: Het Biermannetje van John Bier voor het Biermuseum Het Alkmaarse reisbureau Bak viert dit jaar zijn 75-jarig bestaan. Ook dit jaar reed deze firma met twee volle autobussen de Pinkster Drietocht. De reis ging naar Gouda, waar na een ontvangst met koffie en taart de Sint Janskerk bezichtigd werd. De hoge ramen voorzien van gebrandschilderd glas oogstten alom bewondering. De kerk is met haar lengte van 123 meter de langste kerk van ons land. Aansluitend was er een uitstekende lunch in Stadsherberg de Burgerzaal onder het oude stadhuis, een historische ruimte met een fraai gemetseld plafond. Vervolgens werd onder leiding van gidsen het bovengelegen fraaie stadhuis uit 1450 bekeken. Het tweede deel van de middag reden we naar het Museum de Cruquius. In combinatie met een kopje koffie of thee in het naastgelegen theehuis werd het fascinerende gemaal uit 1849 bezocht. De bussen van de firma Bak brachten ons weer veilig, op tijd en voldaan terug in Alkmaar. Verheugend is te kunnen melden dat de drie ereleden van de vereniging, Magda van Amsterdam, Jan Beijer en Piet Verhoeven, positief gereageerd hebben op het verzoek een Oud-Alkmaarprijs-commissie te vormen. Tijdens de jaarvergadering op 21 april werd door deze commissie de jaarlijkse Oud-Alkmaarprijs toegekend aan de Stichting Johannes Bos in Koedijk. In november viert de vereniging het tweede lustrum van de Puienprijs. De nominaties zullen tijdig in de krant worden gepubliceerd en ook dit jaar zal er een publieksprijs zijn. Zo ver is het echter nog niet. Graag wens ik u mede namens het bestuur nog een fijne afsluiting van de zomer toe. Harold D.E. Bos

Oud Alkmaar | 2009 | | pagina 2