Van de secretaris Van de werkgroep Welstand HISTORISCHE VERENIGING ALKMAAR Tijdens de afgelopen jaarvergadering van de HVA is de stichting Johan Bos voorgedragen om de Oud Alkmaarprijs te ontvangen. De leden van de nieuw benoemde commissie onder leiding van onze oud voorzitter Magda van Amsterdam stelden unaniem voor om de initiatiefnemers van molen De Gouden Engel te Koedijk voor te dragen voor deze eervolle titel. Na een interessante powerpointpresentatie waren de leden het erover eens dat deze voordracht voor de prijs in aanmerking kwam. Als je verre reizen doet, kan je veel verhalen. Deze zomer heb ik met mijn echtgenoot een reis langs de Hudson in de USA gemaakt. Nu heel actueel vanwege het feit dat het dit jaar 400 jaar geleden is dat kapitein Hudson de rivier bij New York opvoer. Overal waren namen van Hollanders te ontdekken. De Amerikanen waren erg 'hollandminded'. We zijn ook nog op bezoek geweest bij de Newburgh Historical Society die een prachtig pand, het Crawford House, in bezit hebben langs de Hudson. Het pand was geheel gevuld met antiek, gedoneerd door de leden. Zij hebben 200 donateurs die gemiddeld 75 euro per jaar doneren en daarvoor aan allerlei evenementen kunnen deelnemen. Kijkt u maar eens op www.newburghhistoricalsociety.com Annelies V. Janssen Het aantal bouw- en restauratieplannen in de binnenstad en in de historische gebieden en structuren er omheen is het afgelopen kwartaal verder teruggelopen. Er waren wel wat positieve berichten. Zo heeft woningbouwvereniging Van Alckmaer een grote subsidie gekregen om het al eerder positief geadviseerde restauratieplan voor het Karenhuis door te zetten. Het gebouw is gesitueerd tussen de Krelagestraat, de evenwijdig daaraan lopende Leeghwaterstraat en de Zocherstraat. Het is een van eerste ontwerpen van de architect Jan Duiker, eigenlijk van voor de periode van de Nieuwe Zakelijkheid, van welke stijlgroep hij later deel zou uitmaken. Het Karenhuis uit 1918-1919 is opgetrokken in sobere baksteenarchitectuur met bijbehorende tuinmuren aan de Leeghwaterstraat. Opdrachtgever was de Vereniging voor Volkshuisvesting Alkmaar die in 1917 een prijsvraag had uitgeschreven voor een gebouw waar ouderen zelfstandig konden blijven wonen. Dit voor die tijd zeer 1 JiT W T T - - 54 Oud Alkmaar 2009

Oud Alkmaar | 2009 | | pagina 28