:t die riing aan ïing van :boren en volgde n de In 1961 .je weer inder- als itie van ,e it daar de ou te het men in lapte toe: het open aard, met :r, dat was ie tijd nog e stad. :n paar 1. Er lotschaligc ar. lie woning Linoleumsnede van de Huiswaard in 1968 aanbood kon het nog wel tien jaar duren, maar dat viel tegen. Jarenlang heeft zijn gezin gewoond in een soort zandwoestijn toen langzamerhand Huiswaard 1 en 2 gestalte kregen. Hun huis zou gesloopt moeten worden omdat ter plekke een waterloop was gepland. John heeft steeds weer bezwaar aangetekend tegen sloop en hij kreeg steun van de conditionerend architect van Huiswaard, die ook van mening was dat het zinloos zou zijn oude panden die niet in de weg stonden te verwijderen, maar dat het juist iets van het authentieke van de dijk zou behouden. Na tien jaar actie en strijd mocht het huis blijven staan. Hij woont er nu nog steeds met veel plezier op die toch wel bijzondere plek. Zijn herinneringen aan de oude situatie heeft hij vormgegeven in meerdere lino's, afgedrukt in verschillende kleuren, waarop prachtig de verstilde en wat verlaten sfeer van de boerderijen, huisjes, het water, de spoorwegovergang en de Amerikaanse watermolen van het oude Huiswaard zijn weergegeven. BEELDHOUWER Zijn werkelijke vak is dat van beeldhouwer. Zijn atelier, maar ook zijn tuin, staan vol beelden: voorontwerpen, studies, voltooide producties, maar ook bijvoorbeeld het grote reliëf in brons dat ooit op het oude postkantoor hing. In Alkmaar maar ook in allerlei andere gemeentes zijn nog steeds enkele prachtige werken van zijn hand te bewonderen. Heel bescheiden laat John de fotoalbums zien van zijn werk, waarin Gevelstuk in brons voor bot oude postkantoor Oud Alkmaar 2009 39

Oud Alkmaar | 2009 | | pagina 13