111 1 RB 11 tr i nrür Pvï A> r moeten volgens de welstandscriteria individueel zijn._ Verbeterpunten zouden kunnen zijn: kopgevels in plaats van een schildkap; een dak met een steilere hellingshoek en gemetselde plinten. IP'1'.!! li"1'11! (EuL VOORGEVEL Het plan voor de nieuwe bebouwing op de plaats van de inmiddels gesloopte brandweerkazerne aan de Paarden markt stond weer een paar maal op de agenda. Over het algemeen zijn wij positief over het totaalplan maar de Historische Vereniging heeft zeer ernstig bezwaar tegen de gesloten gevelwand aan de Kanaalkade! Het ambitieniveau bij de architectenkeuze in 2005 lag veel hoger. Het zou een paleis op een plein worden volgens de visie van de architect. Een dichte gevel aan de Kanaalkade is volstrekt onacceptabel, niet alleen uit oogpunt van ruimtelijke kwaliteit, maar ook maat schappelijk wordt een verkeerd signaal afgegeven. Het derde voorstel is nauwelijks verbeterd omdat het probleem niet weggenomen wordt. Door planologische starheid moet de parkeerfunctie op eigen terrein opgelost worden, terwijl er geen parkeergarage onder de Paardenmarkt mogelijk is! Wij adviseerden al eerder het parkeren elders (Kanaaleiland?) op te lossen en hier ook woningen te maken! Dit plan vereist daarom vooral een politieke heroverweging m.b.t de parkeereis. Wij adviseren dit op de agenda van het college te plaatsen. Een minder slecht alternatief zou nog zijn het pand te draaien, waarbij de dichte gevel naar de oostzijde verschuift en in de nieuwe straat terecht komt. Een dichte gevelwand op een prominente plek met lange zichtlijnen moeten wij niet willen! In februari werd de sloopaanvraag voor het restant van de boerderij Kanaaldijk 264 te Koedijk gepubliceerd. Wij hebben ernstig bezwaar tegen sloop en de Historische Vereniging Alkmaar heeft een zienswijze ingediend. Het nu toestaan van sloop zou een premie betekenen op het jaren laten verwaarlozen van een monument na brand. Er zijn gelet op de grootte van de kavel voldoende bebouwingsmogelijkheden om kosten- dragers te realiseren, waardoor herbouw/restauratie van de stolp (met hergebruik van bestaande materialen) mogelijk zou moeten zijn. Aan het begin van het Ritsevoort is naast de gereinigde bunker de nieuwbouw gereed gekomen van Ritsevoort 60. Wij betreuren wel dat het pand ten opzichte van de vergunde tekening een andere entree heeft gekregen, maar het geheel is zeker ten opzichte van de periode La Pampa een aanzienlijke kwaliteitsverbetering in het straatbeeld! Namens de werkgroep Welstand, Henk de Visser 28 Oud Alkmaar 2009

Oud Alkmaar | 2009 | | pagina 30