Van de secretaris Van de penningmeester Van de werkgroep Welstand Op het eindejaarsgeschenk 'De mensch plooit zich al gauw naar den toestanden' van V. Besteman zijn veel positieve reacties binnengekomen. Er zijn nog exemplaren te koop voor 10 euro bij boekhandel Het Keerpunt, de winkel van het Stedelijk Museum, het Regionaal Archief en de Historisch Vereniging Heiloo. Het boek kan ook toegezonden worden voor 12,20 euro. Bijzonderheden hierover vindt u op onze website hvalkmaar.nl. Blauwe stoelen Wie wel eens een Bruinvishuislezing heeft bijgewoond is er aan gewend dat de stoelen in rijen van 10 in bioscoop opstelling staan. Wie vaker op de Oudegracht 245 komt weet dat de tafels en stoelen meestal in vergader opstelling staan. Een heel gedoe is het telkens voor Jan Nachbar en Guus Breebaart om de zaal weer om te toveren. De stoelen waren de grootste klus vanwege hun omvang en gewicht. Deze situatie is nu verleden tijd. Ons bestuur is aan een grootscheepse renovatie van het kantoor begonnen. Om binnen de begroting te blijven hebben we een aantal blauwe, lichte, stapelbare stoelen van de tennisvereniging kunnen overnemen, 't Is wel even wennen aan de kleur..., vandaar deze waarschuwing. De oude stoelen zullen weer een goede bestemming vinden in een kindertehuis in Chili. Ons volgende project wordt de vervanging van de gordijnen. Wie wat weet, mag het zeggen. Agenda van de algemene jaarvergadering op woensdag 22 april om 20.00 uur Locatie Varnebroek 31. Zaal open vanaf 19.30 uur 1 Opening, mededelingen 2 Notulen van de algemene jaarvergadering 2008 3 Jaarverslag 4 Financieel verslag 2008 en begroting 2009 door de penningmeester 5 Verslag van de kascontrolecommissie 6 Benoeming nieuwe kascontrolecommissie 7 Bestuursverkiezing. G. Breebaart, W. van der Molen en M. ten Berge treden af volgens rooster. Zij stellen zich opnieuw beschikbaar. 8 Uitreiking van de Oud-Alkmaarprijs 9 Rondvraag 10 Sluiting. De algemene ledenvergadering duurt tot 21.00 uur, daarna wordt een lezing verzorgd door Mart Hagenbeek. Om 22.00 uur wordt de avond afgesloten. Stukken behorende bij de vergadering worden ter plekke uitgedeeld en zijn tot 24 uur voor aanvang van de vergadering schriftelijk of per email op te vragen bij de secretaris. Annelies V. Janssen Het aantal leden op 1 januari 2008 bedroeg 1145. Door verhuizing, bedanken, overlijden en andere oorzaken nam het aantal leden in 2008 met 60 af. Door aanmelding van 46 nieuwe leden konden we het jaar afsluiten met 1131 leden. Daar een groot aantal leden meer betaalt dan het minimum bedrag van 17,00 is er totaal aan contributie ontvangen van 20.447,00. Daarnaast waren er andere inkomsten zoals rente, verkoop exemplaren 'Oud Alkmaar' en donaties. Het totaal aan inkomsten bedroeg 37.141,24. Door een terughoudend beleid van het bestuur aangaande de uitgaven was het mogelijk een royaal, niet begroot, eindejaarsgeschenk voor de leden te realiseren. De totale uitgaven bedroegen 32.634,20. Het kalenderjaar 2008 is hierdoor afgesloten met een voordelig saldo van 4.507,04. Wim van der Molen Het aantal bouwaanvragen was de afgelopen periode duidelijk minder, maar toch waren er vermeldens waardige ontwikkelingen. De Laat oostzijde wordt straks de aanlooproute vanaf de parkeergarage aan de Schelphoek. Dat roept investering aan panden op. Een positieve ontwikkeling is Laat 64. Een bestaand pakhuis wordt gesloopt en er komt een winkel met bovenwoningen voor terug. Hoewel wij het initiatief waardeerden had de werkgroep welstand wel bezwaar tegen de te forse dakopbouw. Bij de tweede behandeling was het plan verbeterd: de nieuwbouw zal zonder meer een positieve bijdrage leveren aan de kwaliteit van deze gevelwand. Ook bij 26 Oud Alkmaar 2009

Oud Alkmaar | 2009 | | pagina 28